Toki Konutları Sığınakları Ne Durumda?

Kategori: - - 12:59

sığınak

Toki Konutlarının projelendirilme aşamasında deprem riski göz önünde bulundurularak sığınaklı konutlar tasarlanmış. Toki Kayaşehir konutları teslim edilirken kayasehiristanbul.net olarak sığınakları görme imkanı bulmuştuk. Toki konutlarında güzel projelendirilmiş sığınaklar mevcut.

Ancak mülk sahipleri olarak sığınakları görmek istediğinizde blok görevlileri tarafından engelleme ile karşılaşıyorsunuz. Yasak diyerek içeriğe sokmuyorlar. Bu katı tutum hakkında kayaşehirliler ile sohbet ederken bir komşumuz bir sebep ile sığınaklarına girdiğini ve gördüklerine çok şaşırdığını ifade ettiler. Mekanın fotoğrafını çekmek istediğin de görevli tarafından bir an önce çıkmamız gerektiği söyledi.

Sığınağın bir bölümde daireyi andıran eşyalar, çekyat, yere serilmiş halılar, tezgah üzeri ocak, eşya dolabı gördüğünü ifade etti. Belli ki birileri sığınakta kalıyor idi.

Şimdi ister istemez sormak sorunda kalıyoruz. Daire önlerine ayakkabı koyulmasının yasak olduğunu söyleyen Kayaşehir Emlak yönetimi; yangın boşluklarına birkaç küçük eşya konulmasını engelleyen Kayaşehir Emlak yönetimi acaba sığınaklar söz konusu olduğunda nasıl bir tutum içerisindedir? Dairenin önüne terlik koymak suçta sığınakları daire gibi kullanmak suç değil mi?

Acil durum tedbiri olarak tasarlanan sığınaklarımız acaba ne durumdadır? Kayaşehir Emlak Yönetim acaba bu sığınakların kullanımından gelir elde etmekte midir? Bunun cevabının verilmesi değil bizzat mülk sahipleri tarafında Toki Konutlarının sığınaklarına girilerek (mümkünse noter eşliğinde) tespit edilmesi gerekmektedir.

Sonra ‘Sığınağa girmek yasak’ bu nereden çıktı? Bu nasıl bir mantık. ‘Yasak olan sığınağa girmek değil sığınağı kullanmaktır’

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın