Tuzla Sosyal Konutları Toki Projeleri, Tuzla ve Maltepe 6.746 Adet Konut Teslimatları Başlıyor

Kategori: - - 11:06

Tuzla Sosyal Konutları

Türkiye genelindeki 50 bin ve 100 bin sosyal konut projeleri kapsamında yer alan Toki Tuzla ve Maltepe Projesi teslimleri başlıyor. İşte İstanbul Toki Tuzla Sosyal Konutları teslim tarihlerine ilişkin detaylar.

TOKİ Tuzla ve Maltepe projelerinde konut teslimleri başlıyor. TOKİ, ülke genelindeki konut ihtiyacını karşılamak ve sosyal konut projelerini hayata geçirmek için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Tuzla Sosyal Konutları

TOKİ’nin konut projeleri, ülke genelindeki konut ihtiyacını karşılamak ve sosyal konut sahibi olmak isteyen vatandaşların hayallerini gerçekleştirmek için önemli bir katkı sunuyor.

Tuzla Sosyal Konutları Toki Projeleri, Tuzla ve Maltepe 6.746 Adet Konut Teslimatları Başlıyor
Tuzla Sosyal Konutları Toki Projeleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Tuzla Sosyal Konutları ve Maltepe projesinde teslimler başlıyor. Türkiye genelinde 50 bin ve 100 bin sosyal konut projeleri kapsamında Tuzla sosyal konutları şeklinde açıklanan, Tuzla’da 2 bin 718 konut, Maltepe 4 bin 28 konut olmak üzere toplam 6 bin 746 konutun inşaatı hızla sürüyor. Etaplar şeklinde bitme aşamasına gelen konutlarda teslim süreci de yaşanıyor.


TOKİ TUZLA SOSYAL KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

Tuzla TOKİ projesinde yer alan 5 bin 750 adet konut için 13 ve 14 Aralık 2023 tarihlerinde kura çekilişi yapılmıştı. Pek çok kişinin merakla beklediği TOKİ Tuzla kura çekimi Youtube üzerinden de canlı olarak yayınlandı. Toki’nin İkamet Şartı Aramadığı Konutlar

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Tuzla 100 bin konut projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 konut tiplerine yer veriliyor. TOKİ’nin resmi hesabı üzerinden proje ile ilgili olarak yapılan açıklamada konut projelerinde genel şekilde teslimat süresinin, hak sahibi vatandaşlar ile yapılan sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 ay olduğu belirtildi.

BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI TOKİ KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Başakşehir Kayaşehir’de 4 etap olarak hayata geçirilen toplamda 2 bin 450 sosyal konutun inşaat çalışmaları tamamlandı.

Toki Kayaşehir 25.Bölge

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre söz konusu konutlar, millet bahçesi ve şehir hastanesi yakınında, 4 etap olarak yatay ve özgün mimariyle, sosyal donatıları, yeşil alanları, çocuk oyun alanları, kapalı otoparklarıyla inşa edildi.

Toki İstanbul Konutları Başakşehir Kayaşehir’deki toplam 2 bin 450 sosyal konut, 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren hak sahiplerine teslim edilecek.Söz konusu konutlar, millet bahçesi ve şehir hastanesi yakınında, 4 etap halinde yatay ve özgün mimariyle, yeşil alanları, sosyal donatıları, kapalı otoparkları, çocuk oyun alanlarıyla inşa edildi.

Etiketler:, , , ,