Toki Kayaşehir 21.Bölge teslimatları başladı

Kategori: - - 14:06

TOKİ Kayaşehir 21. Bölge

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre TOKİ Kayaşehir 21. Bölge projesi kapsamında yer alan 453 konutun Toki Kayaşehir 21.Bölge teslimatları 18 Ağustosta başlıyor.

Konut teslimleri, TOKİ tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş. tarafından yapılacak.

Toki Kayaşehir 21.Bölge teslimatları

Yapılan açıklamada gerekli şartlar ise şöyle açıklandı.

1) Alıcılar ilk etapta, T.Halk Bankası A.Ş. Başakşehir Şubesine KDV bedellerini programa göre belirlenen günde yatıracak olup, ertesi gün konutlarını şantiyede müşavir firma Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş’den teslim alacaklardır.

2) 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, daha önce T.Halk Bankası A.Ş Başakşehir Şubesine verilmiş olan talimatlar çerçevesinde KDV tahsil edilecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği alıcıya verilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce ilgili Banka şubesine başvuracaklardır. Ayrıca, teslimden sonraki her bir altı aylık dönemin başında da, borç bakiyesine uygulanan artışlardan, ilk taksit ödemesiyle birlikte peşin olarak, artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont görülmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. TOKİ Kayaşehir 21. Bölge

3) Konut alıcıları kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanması sağlanacaktır.

4) Program çerçevesinde başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

5) Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:
– Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),
-Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,
– Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,
– KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın