Evvel İstanbul’da dairemiz kalmadı

Kategori: - - 09:29

evvel istanbul emlak konutları

Emlak Konut GYO güvencesi ve İntaya, EYG ve İntes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir’de hayata geçen EVvel İstanbul‘da tanıtım yapılmadan satış rekoru kırıldı.

Herkese mahalle yaşamının sıcaklığını sunacak olan projenin ön talep sürecinde 678 konutun yüzde 90’nı sahiplerini buldu.

İstanbul’un sağlam zemine sahip önemli uydu kentlerinden biri olan Kayabaşı’nda yükselecek olan projenin ortaklarından EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu başarıda Emlak Konut GYO’nun büyük rolü olduğunu vurguladı.10 bin talep geldiğini söyleyen Çelik, konut alıcıları sıraya girince bizler de şaşırdık. 606 müşterinin işlemleri yapıldı. 700 dairelik üçüncü mahalle (etap)için kolları sıvadık.’ Dedi.

3. Köprü’den 3. Havalimanı’na, Kanal İstanbul’dan Kuzey Marmara Otoyol Projesi’ne kadar devasa projelere ev sahipliği yapan bölgenin merkezi olan Başakşehir ‘de 700 milyon liralık yatırımla başlatılan proje, ‘Evvelce nasılsa, EVvel’de fazlasıyla’ sloganıyla geçmişin değerlerini günümüzün konforuyla buluşturacak.istanbultokikonutlari.com

EVvel İstanbul, sokaklarından sosyal alanlarına mahalle kültürünü yeniden yeşerten yerleşimi ile ön plana çıkıyor. 40 bin metrekare arsa alanına sahip olan EVvel İstanbul’da yer alan 678 konutun satışlarının bu yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Projede 1+1’den 5+1’e farklı tipte daireler yer alacak. Ortalama metrekare birim fiyatı 3.200 lira olan projede yatay konsept öne çıkarılırken, 368 bin metrekarelik Botanik Şehir Parkı ile dev meydana yakınlığı alıcıları cezbetti. EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, İki ay içinde çok yoğun talep aldıklarını vurgulayarak, ‘Sektör tecrübemiz ve ortaklığımıza duyulan güven bir yana özellikle Başakşehir bölgesinin geleceğine duyulan inanç da bu sonuçta etkili oldu. Proje gelişim aşamasında bölge ile ilgili pazar araştırması yaptık, lokasyonu ve hedef kitleyi yakından inceledik ve satışa başlayınca çok doğru bir analiz yaptığımızı gördük. Konut sektörünün kampanyalarla satışlara hız vermek için tatlı bir rekabet içinde olduğu bu dönemde EVvel İstanbul, lokasyonu ile doğru hedef kitleyi yakaladı ve gerçek ihtiyacı karşılaması bakımından yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Bu dönemde öngörüsünü doğru yapan ve hedef kitlesini doğru tespit edebilen projeler kazanacaktır” dedi.

EYG Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Çakırcı da, projenin sokakları, meydanları, yeşil alanları, ticari üniteleri ve sosyal alanlarıyla gerçek mahalle kültürünü yeniden canlandırmak istediklerini söyledi.

Başlık :Emlak Konut’un Son Gözdesi Kayabaşı

Tanıtım toplantısına katılan Emlak Konut GYO Müdürü Murat Kurum, şirket olarak 2014 sonunda 10 bin konut satışı ve 4.5 milyar liralık ciro hedefini gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Kurum,”Bizde sihirli değnek yok ama 62 yıllık deneyim var. İnsanlarımız için çalışıyoruz. Evi bir yaşam alanı olarak düşüyor ve projelerimizi buna göre geliştiriyoruz. Kayabaşı ve bölgesi de bu konuda önem verdiğimiz bir lokasyon. Yakında aynı bölgede 1.200 ve 3.500 olmak üzere yaklaşık 5 bin dairelik iki projeye daha imza atacağız. Kayabaşı’nda tasarımını yaptığımız arsalarla geleceğin önemli şehir merkezlerinin oluşmasına katkı sağlayacağız” dedi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın