Dünyayı değiştirecek 5 proje!

Son Güncelleme: 13 Eylül 2013 - 9:59 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

kanal istanbulAmerikan Huffington Post haber sitesi, dünyayı değiştirecek 5 projeyi tanıttı. Site birinci sıraya İstanbul’da yapılacak olan Kanal İstanbul projesini koydu.PROJE ARASINDA KANAL İSTANBUL’DA VAR
Amerikan Huffington Post haber sitesi, dünyayı değiştirecek 5 projeyi tanıttı. Site, Kanal İstanbul’u dünyayı değiştirecek projeler arasında ilk sıraya yerleştirdi. İstanbul Boğazı’ndan gece çekilmiş bir görüntüye yer veren Huffington Post, bu projeyle Karadeniz ve Marmara Denizi’nin ikinci kez bağlanacağını yazdı. İnternet sitesi şu ifadelere yer verdi. “Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, çılgın olarak adlandırılan projeyle Karadeniz ve Marmara Denizi’ni birbirine bağlayacak. ” “48.2 kilometre uzunluğunda olması planlanan kanal, Boğaz’a ikinci bir alternatif olacak.” “Boğaz Köprüsü’nden her yıl yaklaşık 50 bin gemi geçiyor. Gaz tankerlerinden yük dolu konteynerlere kadar bu bölge oldukça yoğun bir trafiğe sahip.” “Erdoğan’ın Kanal İstanbul projesi ile Boğaz su sporları ve diğer aktivitelere açılırken, yeni kanaldan da konteyner ve gaz tankerleri geçecek.”
DİĞER PROJELER İSE…

Çin-Ping Tan Sanat Müzesi Asya’nın en büyük sanat müzesi olacak. 40 bin metrekarelik bir alana yapılan müze, Çin’in Fujian Eyaleti’ne bağlı Pingtan Adası’nda yer alıyor. Adanın adıyla anılan müze, denizin ortası Kapsülle yolculuk. HYPERLOOP adlı boru şeklindeki kapsülle, insanlar adeta istedikleri yere ışınlanacak. SpaceX kurucusu olan Elon Musk’ın projesi, karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryoluna eklenebilecek beşinci bir insan taşımacılığı projesi olarak düşünülüyor. Uluslararası Uzay İstasyonu 20. yüzyılın en büyük projesi olarak görülüyor. 15 ülkenin işbirliğiyle inşa edilen ve Alçak Dünya Yörüngesi’ne (ADY) yerleştirilmiş olan Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çeşitli uzay araştırmaları ve incelemeler yapılıyor. 2000 yılından bu yana astronotların gittiği istasyonun 1998 yılında başlayan inşaatı 2011 yılında tamamlandı. İstasyonun 2020 yılına kadar görevine devam etmesi bekleniyor. ÇİN’in Hunan Eyaleti, Changsha’da temmuz ayında temeli atılan “Sky City” binası 838 metrelik yükseklikle dünyanın en yüksek binası olacak. Sky City, tamamlandığında yüksekliği 828 metre olan Dubai’deki Burç Halife’den birincilik unvanını alacak.

Dünyayı değiştirecek 5 proje! ile Benzer Yazılar:

13 Eylül 2013 Saat : 9:59

Dünyayı değiştirecek 5 proje! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–