Toki Ankara Konut Satışları Açık Artırma İle Ne Zaman Satılacak?

Kategori: - - 14:23

Toki Ankara Konut Satışları

Toki Ankara’da 16.350 Konutu 109 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar açık artırma ile satmaya hazırlanıyor. Toki Ankara Konut Satışları Açık Artırma yolunu izleyecek.

AÇIK ARTIRMA SATIŞ DUYURUSU

İdaremiz mülkiyetinde bulunan 16 Şubat 2022 ve 17 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunulmuştur. Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine  getirilecektir.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir.

Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir.

BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecektir.

– T.C.Kimlik Kartı veya Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
– Tüzel kişiler için vergi numarası,
– Vekaleten yürütülecek işlemlere ilişkin olarak;

Başvuru aşamasında; ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye, tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname, Sözleşme imzalama aşamasında; İdarece satışa sunulan taşınmazlarsan satın almak üzere başvuruda bulunma, Gayrimenkul satış sözleşmesi imzalama, Satın alınan taşınmazın peşinatını ödeme ve borçlanma, Taksitlerini yatırma, Taşınmazı teslim alma, Damga vergisi, KDV, banka komisyonu ve vb. masrafları yatırma, Taşınmaza ilişkin tüm belgeleri düzenleme ve imzalama, Beyan ve taahhütlerde bulunma, TOKİ’den Gayrimenkul Satış sözleşmesi imzalayarak satın aldığım taşınmazın tapusunu adıma alma işlemleri ile ilgili gerekli belgeleri imzalamaya, işlemleri yürütmeye, tapu devri ile ilgili gerekli bedelleri ödemeye, Adıma Bankalarda Bankacılık sözleşmelerini, belgeleri/sözleşmeleri imzalamaya ve her nev’i hesap açtırma yetkisini içeren vekaletname,

– Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet
ile imza sirküleri, (Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)


Toki Ankara Konut Satışları Listesi İçin Tıklayınız


16-17 Şubat 2022 tarihlerinde de (açık artırma gününde) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ye başvuru yapmak imkan dahilindedir. Emlak Yönetim ile mutabakat/muvafakat alınmak kaydıyla internetten doğrudan teklif vererek toplantıya katılım sağlanacaktır. Ancak; internet katılımı ihale tarihinden 1 gün önce kapatılacaktır.

AÇIK ARTIRMA YERİ VE SAATİ:

Yer: Bilkent Otel ve Konferans Merkezi / ANKARA, TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı / İSTANBUL ve İnternet bağlantıları ile 16 Şubat 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da ve 17 Şubat 2022 Perşembe günü saat 10.30’da

Tel: 0212 608 15 00 www.emlakyonetim.com.tr

Etiketler:, , ,