Zeytinburnu’nda kentsel dönüşümde takas dönemi

Son Güncelleme: 11 Şubat 2017 - 1:30 1 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Zeytinburnu’nda kentsel dönüşümde takas dönemi
0 Paylaşımlar

Zeytinburnu kentsel dönüşümZEYTİNBURNU nüfusunun yaklaşık yarısının ikamet ettiği Çırpıcı, Veliefendi, Sümer, Yeşiltepe, Seyitnizam, Nuripaşa mahallelerinde, kentsel dönüşüm projelerinde evleri yıkılacak vatandaşla, TOKİ arasında ev takası yapılacak.

TRAMPA (BECAYİŞ) YÖNTEMİ ‘ÖNCELİKLİ’ OLACAK

Zeytinburnu Belediye Meclisi’nde yarın görüşülecek kararla, trampa (becayiş) yönteminin ‘öncelikle’ benimsenerek hak sahiplerinin TOKİ ile hesaplaşması sağlanacak. Zeytinburnu Belediyesi ve TOKİ arasında yapılacak protokolle “Hak sahipleri ile uzlaşma, dönüşüm alanındaki hak sahiplerinin mülkiyetini öncelikle trampa (becayiş) yöntemini benimseyerek TOKİ adına devir alma, bedeli karşılığında ya da trampa yöntemi ile TOKİ ile mahsuplaşma, kamulaştırma… vs. gibi usul ve esasların” belirlenmesi için Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a yetki verilecek.

TRAMPA NE DEMEK

Trampa, ticari değeri olan bir malın, başka bir malla değiştirilmesi, değiş tokuş, takas anlamına geliyor. Trampada değiştirilecek malların değerlerinin birbirine eşit olması gerekmiyor, eşitlik olmadığı takdirde aradaki fark ödenerek denklik sağlanabiliyor.


---------------------------------------------------------------------------------

Zeytinburnu’nda kentsel dönüşümde takas dönemi ile Benzer Yazılar:

11 Şubat 2017 Saat : 1:30
  TOKİ

“Zeytinburnu’nda kentsel dönüşümde takas dönemi” için 1 Yorum

  1. FiGEN DÖĞER dedi ki:

    Küçükçekmece pan apt.fatih mah.bir dairemiz var.zeytinburnu toki evlerinden takas yapmak istiyoruz.Babamda fatih te calisiyor. 73 yasinda.belinde rahatsizlik var.zor oluyor ise gitmesi,olumlu bir cevap bekliyorum.tesekkür ederim

Zeytinburnu’nda kentsel dönüşümde takas dönemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–