TOKİ Ataşehir ve Halkalı’daki arsaları satışa çıkardı

Kategori: - - 07:24

Toki konutlarda indirim

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Ataşehir Finans Merkezi’nde ve Halkalı Uluslararası Eğlence Parkı çevresinde bulunan parselleri satışa çıkardıToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Ataşehir Finans Merkezi’nde ve Halkalı Uluslararası Eğlence Parkı çevresinde bulunan parselleri satışa çıkardı

Ataşehir Finans Merkezi’nde bulunan 5 gayrimenkulun yüzölçümleri 5 bin 905 ile 25 bin 59 metrekare arasında değişirken vadeli teminat tutarları 19 bin TL’den başlıyor 108 bin TL’ye yükseliyor.
Halkalı Uluslararası Eğlence Parkı çevresinde bulunan 2 parselin yüzölçümü 30 bin 294 ile 36 bin 625 metrekare iken vadeli teminat tutarları
36 bin TL ile 63 bin TL olarak belirlendi.
Söz konusu taşınmazların ihalesi, 4 Mart 2009 tarihinde saat 15:00’da Emlak Konut GYO A.şž Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşecek.

Toki Halkalı Konutları

Satış şžartları
Peşin Satışlarda;
Muhammen satış bedeli veya ihale sonucu oluşan satış bedeli üzerinden yüzde 5 indirim yapılarak oluşacak, indirimli satış bedelinin naklen ödenmesi ile satılacak.
Finansal Kiralama Yöntemi ile satın alınması durumunda satış bedeli üzerinden yüzde 5 indirim yapılacak.

TÜİK Vadeli Satışlarda,

Muhammen satış bedeli veya ihale sonucu oluşan satış bedelinin asgari yüzde 30’u peşin kalan tutar için 24 aya kadar vade, kalan borç bakiyesine TÜİK tarafından yayınlanacak altı aylık Tüketici Fiyat Endeksi uygulanarak oluşturulacak Tüfeli Satış Sistemi ile satılacak.

Muhammen satış bedeli veya ihale sonucu oluşan satış bedelinin asgari yüzde 35’i peşin peşin kalan tutar için 30 aya kadar vade, kalan borç bakiyesine TÜİK tarafından yayınlanacak altı aylık Tüketici Fiyat Endeksi uygulanarak oluşturulacak Tüfeli Satış Sistemi ile satılacak.

Muhammen satış bedeli veya ihale sonucu oluşan satış bedelinin asgari yüzde 40’ı peşin peşin kalan tutar için 36 aya kadar vade, kalan borç bakiyesine TÜİK tarafından yayınlanacak altı aylık Tüketici Fiyat Endeksi uygulanarak oluşturulacak Tüfeli Satış Sistemi ile satılacak.

www.emlakkonut.com.tr

Etiketler:,

Bir yanıt yazın