Toki Silivri Konutları 2018 Başlıyor!

Kategori: - - 18:31

Başbakanlık Toplu Konut idaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan’dan bir müjdeli haber daha geldi. TOKİ’nin konut üretmeye devam ettiğini ifade eden Turan, İstanbul’da vatandaşlarımız en çok alt gelir grubuna ait daire beklentisi var. Şimdi Silivri’de 1400’e yakın konut yapacağız” dedi. 28 MARTTA TAMAM Silivri’de yapılacak konutlarla ilgili ihalenin 28 Mart’ta tamamlanacağını belirten Ergün Turan, “Sekiz ve dokuzuncu aylarda inşallah Silivri bölgesinde de dar gelirli vatandaşlarımız için inşa edilen 1400 konutun kurasını 1 çekmiş olacağız” diye konuştu. Anadolu Yakası’nda Tuzla’da bir planlama çalışması yaptıklarını söyleyen Turan, “Tuzla’da vatandaşlarımıza sosyal konut üretimi yapacağız” dedi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Silivri’de yapmayı planladığı toplu konut projesinde düğmeye basıldı. TOKİ Silivri projesinin ilk ve 2. etabı için ÇED süreci başladı.

TOKİ, İstanbul Silivri Alipaşa Mahallesi’nde yatay mimari yaklaşımın hâkim olduğu az katlı planda yepyeni bir proje hayata geçirecek. Toplamda 1.356 konutun yer aldığı TOKİ Silivri projesinin 1. etabında 598 adet konut ve 1 adet cami olacak. 2. etabında ise 758 adet konut, 24 adet dükkan, 1 adet okul ve 1 adet cami inşa edilecek.

1. etap kapsamında toplam 60 bin 77,61 metrekare alanda 35 blok yapılacak. Konutlar için 285 araç kapasiteli otopark yapılacak. Proje, 52 bin 661,14 metrekare emsal alanına sahip.

2. etap kapsamında ise toplam 86 bin 239,57 metrekarelik alanda, 33 blok yapılacak. Bu etapta konutlar için 419 araç kapasiteli otopark yapılacak.

Proje alanının kuzeyinde proje ile birlikte park alanı oluşturuluyor. Alanın doğusunda ve güneyinde konutlar yer alıyor. Proje alanına en yakın konut 20 metre mesafede bulunuyor.

TOKİ tarafından ihalesi yapılacak ve yüklenicisi belli olduğunda yüklenici tarafından yapılacak olan inşaat faaliyetleri, raporda öngörülmeyen teknik çalışmalar, ÇED yönetmeliği kapsamında yüklenici tarafından ilgili kurumdan gerekli izinler alınarak yapılacaktı

TOKİ Silivri projesinde yapıların 2020 yılı Haziran ayı gibi tamamlanması planlanıyor. Projenin ilk etabında ortalama 2 bin 392 kişinin, 2. etabında ise ortalama 3 bin 32 kişinin yaşaması bekleniyor.


TOKİ Silivri projesi nerede?


Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın