Toki Konutlarına Nasıl Başvurabilirim?

Kategori: - - 19:50

toki ofisi

23 Mart 2015 pazartesi günü Toki İstanbul Başakşehir‘de; Kayaşehir’deki konut satış projesine başvurular başlayacak. toki istanbul ofisiPeki Toki Kayaşehir konutlarından konut alabilmek için ne yapmalıyım?

Konut alım süreci nasıl işleyecek?

Öncelikle satış duyurusun ki şartlara uyan kişiler İstanbul’daki Halkbank şubelerine gidip başvurmak istedikleri daire tipini belirtip başvuru bedeli olan 2.000 TL. veya 5.000 TL. Ücreti yatırmalıdırlar. Böylece kuraya katılmaya hak kazanmış olurlar. Kura diyoruz çünkü bugüne kadar Toki’nin yapmış olduğu konut satışlarına başvuru sayısı çok olduğundan daire seçimi kuraya kalmaktadır.

Konu ile ilgili Başvuru şartnamesindeki bölüm aşağıdadır.

“Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki Şubelerine başvurarak, 5.000.-TL (Beşbin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır. “ toki istanbul ofisi

Halk bankasında başvuru numarası alan kişiler 6 Mayısı bekleyeceklerdir.

10) Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 06 Mayıs 2015 tarihinde çekilecektir. Kura çekim işlemleri 2. ve 3. maddelerde belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacaktır.

06 Mayıs 2015 tarihinde çekilen kurada çıkan konut almaya hak kazanan vatandaşlar bir sonraki kurayı bekleyeceklerdir. Toki konut belirleme kurasını daha sonra duyuracaktır.

11) Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulacaktır.

Konut belirleme kurasından sonra size düşen daireyi beğenmediğiniz taktirde Toki’ye iade etme hakkına sahipsiniz.

“19) Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir “

Ödemiş olduğunuz başvuru ücretini 11 Mayıs ‘dan sonra iade edilmeye başlanacaktır.

“21) Kura sonucunda konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine 11 Mayıs 2015 tarihinden itibaren iade edilecektir.”

Size çıkan dairenin alım işlemini tamamlamak için belirleyeceğiniz ödeme planına düşen peşinatı İstanbul Halkbank şubelerine yatırdıktan sonra Toki ofisine gidip konut alım sözleşmesini imzalamalısınız.

Toki ofis adresi aşağıda verilmiştir.

Ayrıca Toki Kayaşehir 17.Bölge’de satışa çıkarmış olduğu konutların tanıtımı için bir ofis kurmuştur. Konu hakkında her türlü bilginin alınabildiği bu ofis konutların yapılacağı bölgenin hemen yanı başındadır.

1) Satıcı : Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (İdare)

Adres : Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5

(Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı)

34307 Halkalı – Küçükçekmece / İSTANBUL

İletişim İnternet : www.toki.gov.tr

İletişim telefon : 0212- 495 40 40 / 444 86 54

http://kayasehiristanbul.net/toki-konutlarina-nasil-basvurabilirim/

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın