Toki esnaf konutları başvurusu nereye yapılacak?

Kategori: - - 09:22

esnaf çalışanı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) esnaflar için uygun fiyat ve ödeme koşullarında ev yapacak.Böylelikle esnaf, kira öder gibi uygun taksitlerde ev sahibi olabilecek. Ayrıca esnaf, TOKİ’nin yaptığı tüm projelerdeki dükkanları da kiralayabilecek. Konu ile ilgili açıklama ise Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’ndan (TESK) geldi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TOKİ’nin esnafı kira öder gibi imkanlarla ev sahibi yapacağı söyledi. Esnafın geleceğinin garanti altına alınacağını belirten Bendevi Palandöken şunları söyledi: “Evsiz esnaf kalmayacak. Normal piyasa şartları da kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafımıza TOKİ ev yapacak.

Esnafımız kira öder gibi ucuz taksitlerle bulunduğu ilde evini alacak. Böylece esnafın geleceğini garanti altına ay vade seçeneği alacağız. Esnaf dükkanının üstünde oturacak. Esnaf ve sanatkarımız başvuruları, TESK’in internet sayfasından ve tüm illerimizde Esnaf ve Sanatkar Odalar Birlikleri’nden yapabilecekler. Bir sonraki aşamada hedefimiz yanımızda çalışan çırak ve kalfaları da ev sahibi yapmaktır.”

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın