Toki Binalarında Yangın çıkışları ardiye oldu

Kategori: - - 15:48

yangın çıkışları

Toki Kayaşehir konutları 10. yılını tamamlamasından sonra Emlak Yönetim, site yönetimini konut sakinlerine devredilmeye başlandı yangın çıkışları.

Yeni site yönetimleri konut sakinlerinden oluşmakta ve güzel hizmetler yapmaktadırlar. Ancak bununla beraber Kat mülkiyet kanununun gereksinimlerinden olan bazı kuralların da uygulanırlığını azaltmaya başladığını gözlemlenmekteyiz.

Yangın çıkışları ardiye

Bunlar dan en göze gelenlerden biri acil durum çıkışındaki odacık ve yangın merdivenleridir. Acil çıkış geçişinde bulunan odacık konut sakinlerinin ardiyesi olmuş durumda. Kat sakinleri evde bulundurmak istemedikleri atmaya da kıyamadıkları malzemeleri oraya yerleştirmeye başladılar.

İlk başka güzel bir ihtiyaca cevap veriyor görünse de Allah göstermesin acil bir durumda acil çıkışa kolayca gidebilmek engellenmiş olmaktadır.

yangın çıkışları

Allah göstermesin belki de ömürde bir kez kullanılacak acil çıkışların böyle kullanılması hem yasak hem de doğru değildir.

Konut sakinlerinden oluşan yeni site yönetimlerinin bu ve bu gibi kuralları uygulama konusunda hassasiyet göstermelerini beklemekteyiz. Toki, konutlara Acil çıkış tahliye kısmını bunun için ilave etmiştir. Kullanıldığında hayat kurtaracak olan bu alanların amacı dışında kullanılmamasını umut ediyoruz.

Etiketler:, ,