Neredeyse Ispartakule Başakşehir’e Bağlanacak

Kategori: - - 11:29

Neredeyse Ispartakule Başakşehir’e Bağlanacak

Günlük hayatta karşılaştığımız bir çok eziyeti anlatırken ‘sağ eli sol kulağa götürmek’ deyimini kullanırız. İstanbul Ispartakule’de oturanlar için bu deyim pek de yabancı değil. 2007 yılından itibaren yerleşime açılan bölgede şimdi 12 bin konutta 40 binin üzerinde insan yaşıyor. Bölgenin ilk siteleri olan 21. Yüzyıl Evleri ( Patara- Olimpos- Efes) Koza Evleri ile Bizim Evler 1’de sakinler konutlarını satın alırken Bahçeşehir’e yakınlıktan dolayı Başakşehir Belediyesi sınırları içinde yaşayacaklarını sanıyordu. Hatta özellikle Bizim Evler 1 sitesi satış ofisinde satış yapanlar Bahçeşehir’e sık sık vurgu yapıyordu. Detaylı incelendiğinde tanıtımlarda ‘Bizim Evler 1 Bahçeşehir’ ifadesi görülecektir. Gerçekler tapu işlemlerinde ortaya çıktı. Bizim Evler 1 dahil Ispartakule’deki tüm konutların Tahtakale Mahallesi’ne ve dolayısıyla Avcılar’a bağlı olduğunu artık herkes biliyor.istanbultokikonutlari.com

İstanbul’un ekonomik ve sosyal hayatının en dip noktası olan Tahtakale Mahallesi ve Altınşehir bölgesi son birkaç yıldır, bölgeden geçeceği artık kesin gözüyle bakılan Kanal İstanbul projesinin detaylarıyla oyalanırken, Tahtakale Mahallesi’nin bir ucunda (Ispartakule) oturanlar gelecek seçimlerden önce mahalle olarak Başakşehir’e bağlanmanın yollarını arıyor.
Bu yollardan birisi de kurulan sosyal ağlarla kamuoyu oluşturmak. Ispartakule sakinleri, Facebook’taki sayfalarında bir süredir Ispartakule’nin Avcılar Belediyesi’nden ayrılıp Başakşehir Belediyesi’ne bağlanması yönünde anket düzenliyor. Ankette Ispartakule’nin Avcılar’dan ayrılarak Başakşehir’e bağlanmasını isteyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Gidip dinlediğinizde ve bölgeyi gözlemlediğinizde vatandaşların taleplerini yerinde göreceksiniz. O talepleri şikayetlerle birlikte sıralayacak olursak;
Avcılar Belediyesi siteler içinde yer alan 12 bin daireden düzenli olarak topladığı emlak- çevre temizlik vergilerinin karşılığında sadece çöp toplama görevini yerine getiriyor.. Ya gerisi? Birisi çıkıp da çıkmaz yola benzeyen bölgenin ulaşımı için şunu yaptık diyebilecek mi acaba? Veya hangi kamu binası oraya getirilmiş söyleyebilecek mi? Avrupa Konutları satış ofisi olmasaydı belki şimdi Avcılar Belediyesi’nin ek hizmet binası da olmayacaktı.
8 aydır 800 metrelik Ispartakule- Bahşehir yeni bağlantı yolunun inşasında ne olacağı konuşulurken acaba Avcılar Belediyesi hangi girişimde bulundu? Metrobüsün Beylikdüzü duraklarına bir ring seferi koyduracak kadar kudreti yok mu? Tabi ki bu konuda bölgedeki sitelerin yönetimleri ne yapıyor? Bizim Evler 1 sitesinde ikamet ettiği bilinen İETT yönetiminden bir beyefendinin bu taleplerden haberi yok mu dersiniz?
Sözün özü bölge halkı hizmet bekliyor.

Yerel seçimlerde AK Parti’ye bayram yaşatamayan Bayram Şenocak’tan sonra CHP’nin de fırsat trenini kaçırmak üzere olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta hem bölge halkı mevcut hizmetlerden memnun değil hem de yanı başındaki Başakşehir’in yerel yönetimi.
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise olup biteni dikkatlice izliyor. Gelecek seçimlerden önce tüm problemlere rağmen gün geçtikçe yıldızı parlayan Ispartakule’yi Başakşehir’e bağlamak için ilk adım atılacaktır. Bizden söylemesi.
emlakglobal.com / 12 Aralık 2014

Etiketler:,

Bir yanıt yazın