Başakşehir Merkez Çarşı 6 saatte 122 milyon ciro

Kategori: - - 11:26

Merkez Çarşı

Makro-Akyapı Ortak Girişimi tarafından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Gelir Paylaşımı Modeli ile inşa edilen Başakşehir Merkez Çarşı’da yer alan 252 dükkan için bugün yüzlerce kişi ihaleye girerek yarıştı.Fiyatları 150 bin lirayla 9 milyon lira arasında değişen dükkanların 165’i, 6 saatte toplam 122 milyon 260 bin liraya satıldı. Başakşehir Merkez Çarşı

Makro-Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi, terör olayları ve Suriye’deki mevcut duruma rağmen rekabet için ihale salonunu dolduran yüzlerce kişinin, inşaat sektörü ve ekonomi adına ciddi bir gösterge olduğunu belirtti.

Uyan, beklenenin üzerinde gerçekleşen katılım ve 6 saatte elde edilen 122 milyon liranın üzerindeki cironun inşaat sektörü açısından moral verici olduğunu ifade etti.

– “Halkımız ülkemizin gelecek 10 yılına inandı”

Açık artırma öncesi çevrelerinden 15 Temmuz, terör olayları ve Suriye’deki durum sonrası girilen dönemde ilginin düşük olabileceği, açık artırmayı yapmanın doğru olmadığı uyarıları aldıklarını aktaran Uyan, şunları kaydetti: “Biz de tıpkı ihale salonunu dolduran vatandaşlarımız gibi ülkemizin yarınlarına güvendik. Güvenimizi de küçük bir daire bile satın alınamayacak fiyatlarla dükkanlarımızı satışa koyarak gösterdik. Halkımız da teveccüh ederek bu fiyatlar ve Emlak Konut GYO‘nun tarihi kampanyasının koşullarıyla dükkanlarımızı aldı. Halkımız ülkemizin gelecek 10 yılına inandı. Bence 15 Temmuz, terör olayları ve Suriye’deki durum sonrası ekonomimiz bu salonda güven tazeledi. Ülkemize, ekonomimize ve yarınlarımıza güvenen tüm halkımız adına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Emlak Konut GYO’nun tarihi kampanyasının halkın güveni üzerinde önemli bir etkisi olduğunu vcurgulayan Uyan, “Emlak Konut GYO ülkemizin yarınlarına inanan, güvenen vatandaşlarımız için ödemeleri 10 yıla yaydı. TÜFE ya da yüzde 0,70 sabit vadenin yanı sıra TÜFE oranını yıllık yüzde 10 ile sınırlandırarak enflasyonunun yüzde 10’un üzerine çıkması durumunda fark almayacağını taahhüt etti. Bu ülkemiz ve ekonomi adına önemli bir hamledir. Emlak Konut’un kampanyasına dahil olan Başakşehir Merkez Çarşı’daki dükkanlar hem sunduğu fırsatla hem de gösterdiği güvenle tarihi kampanyadan payını aldı. Bu fiyatlar ve ödeme koşullarıyla özellikle orta gelir grubundaki vatandaşlarımızın da yarınlarına yatırım yapabilmesi adına tarihi bir şans oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Salondan da anlaşılacağı üzere ülkemizin yarınlarına güvenen vatandaşlarımız bu fırsatı gördü ve yatırımını yaptı.” ifadelerini kullandı.

Başakşehir Merkez Çarşı, özel hastane, botanik şehir parkı ve İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü yolu, tramvay durağı, meydan ve resmi kurum alanlarının bulunduğu 7 gün 24 saat yaşayacak bir yaya ve araç trafiğine sahip bir konumda inşa ediliyor.

Makro-Akyapı Ortak Girişimi tarafından Emlak Konut (GYO) Gelir Paylaşımı Modeli ile inşa edilen projenin, Haziran 2018’de teslim edilmesi planlanıyor.

Etiketler:, , , , , , , ,

Başakşehir Merkez Çarşı 6 saatte 122 milyon ciro için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Abdulmuttalip arslan  yorumladı. 08:37 - 25 / 04 / 2017:

    Toki mvmk konutlarına büyük bir ümitle sertifika aldık.Ancak borsa tarihi boyutta pik yapmasına rağmen bizim hisseler aşağı iniyor.Burada bir maniplasyonmu yapılıyo acaba

Bir yanıt yazın