TOKİ Başkanı Kırşehir’de

Kategori: - - 08:40

Toki Kırşehir

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kırşehir’e gelerek incelemelerde bulundu.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret eden Ergün, Kırşehir’in İç Anadolu Bölgesinde yükselen bir değer olduğunu söyledi.

Kendisini’nde uzun yıllar belediyecilik yaptığını ifade eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Kırşehir’e bu üçüncü gelişim. Kırşehir’de ise değerli dostumuz kardeşimiz Yaşar Beyin güzel hizmetleri dokuduğunu gördüm. Ben de on beş yıllık bir Belediyecilik yaptım. Kırşehir Belediyecilik açısından ve bölgesel anlamda güzel hizmet almış bir şehrimiz. Bizde bu konuda yakın temas içerisindeyiz. Kırşehir’imiz bu bölgede yükselen bir değer var.” dedi.

Yapılacak projeler hakkında fikir alış-verişinde bulunduklarını söyleyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Bir ivme var bunu destekleyecek Kentsel Dönüşüm odaklı yada ekonomi gelişmesi açısından küçük sanayi sitesi, doğa park projesi gibi bazı yatırımları ve gelişmeleri yerinde görüp tespit etmek , hemde devam eden projelerimizi yerinde incelemek ve gelecekte yapılacak projeler içinde fikir alış verişinde bulunmak için bir çalışma ziyareti gerçekleştiriyoruz. İnşallah hayırlı sonuçlarla çıkarız.” diye konuştu.

Ziyaretin kendisini memnun ettiğini ve Kırşehir’de TOKİ ile birlikte bir çok projeye imza atacaklarını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise Kırşehir projelerini şöyle anlattı:

“TOKİ bizim beraberce çok işler yaptığımız önemli bir kurum Başkanımızla bir kimlik geliştirdik TOKİ” de hem anlayış açısından hem proje açısından, hem işlevsellik açısından. Başkanımızın Kırşehir’e bu ikinci ziyareti. Başkanımızın sahada olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Yatırımları yerinde incelemesi hem de projelerin işleyişi açısından hem de bizim motivasyonumuz açısından bizlere katkı sağlıyor. Kentsel dönüşüm projemiz Bağbaşı devam ediyor. Son etabı da ihale sürecinde. Banka evleri ve Sanayi dönüşüm projelerimiz var. Başkanımıza hazırladığımız projelerimizi sunucağız. Doğa park projesi ile ilgili bir proje sunucağız ve görüşlerini alacağız. Kılıçözü Sanayi sitesinin büyütülmesi ile ilgili Milletvekili Salih Çetinkaya’nın bir projesi var başkanımıza orayı da göstereceğiz.” dedi

Ziyaretlerin ardından kentsel dönüşüm alanları yerinde incelenirken, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Vali Necati Şentürk’ü de makamında ziyaret etti.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın