Memura temmuz zammı

Kategori: - - 13:55

memur zammı

Ocakta zam ve enflasyon farkı alan memurlar temmuz ayını bekliyor. 5 aylık enflasyon açıklandı. Ocak’ta zam ve enflasyon farkı alan memurlar ve emekliler, şimdi de temmuz ayını bekliyor.

Memur ve memur emeklilerinin yüzde 5 zam ve enflasyon farkı alacağı Temmuz’da, SGK ve Bağkur emeklileri de en az yüzde 4 zam alacak.

Emekliler şimdiden maaşlarının artacağı Temmuz’a kilitlenirken; zamlar da netleşmeye başladı.

Mayıs ayı enflasyon verileri; yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-kur emeklisinin temmuz zammının ipuçlarını verdi.

SGK ve Bağ-kur emeklileri, Temmuz’da, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak.

Ocak-Mayıs enflasyonu yüzde 3.15 çıktı. Temmuz ayı verisiyle birlikte net zam ortaya çıkacak.

Eğer ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4 çıkarsa, SGK ve Bağ- kur emeklilerinin Temmuz’da maaşı 35 ile 152 lira arasında artacak… Temmuz’da, memur emeklileri de zam alacak. Toplu sözleşme kapsamında memur emeklilerinin maaşında yüzde 5 artış yapılacak. Ayrıca bu yılın ilk yarısındaki enflasyon yüzde 6’yı aşarsa, fark da verilecek.

Ocak ve temmuzda yaklaşık 3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisinin maaşlarında artış oluyor. Artış oranı toplu sözleşme görüşmelerinde ortaya çıkıyor ve 2 yıllık olarak belirleniyor. Son görüşmelerde 2016 için yüzde 6+5 ve 2017 için yüzde 3+4 oranında zam anlaşması yapıldı.

5 aylık enflasyon açıklandı.  Ocak’ta zam ve enflasyon farkı alan memurlarve emekliler, şimdi de Temmuz ayını bekliyor.  Memur ve memur emeklilerinin yüzde 5 zam ve enflasyon farkı alacağı Temmuz’da, SGK ve Bağkur emeklileri de en az yüzde 4 zam alacak

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın