TOKİ’den 447 lira taksitle konut

Kategori: - - 09:11

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Osmaniye’de 256 konutun 447 lira ve 610 liradan süregelen taksitlerle satışa çıkarılacağını bildirdi.

Turan, yapmış olduğu yazılı açıklamada, TOKİ’nin dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni projeleri satışa sunduğunu belirterek, İstanbul-Kayaşehir, Gaziantep ve Bilecik-Bozüyük’ün peşinden Osmaniye’de de 256 konutun satışa çıkarılacağını beyan etti.

Konutların başvurularının 24 Nisan-13 Mayıs 2015 tarihleri içinde kabul edileceğini ifade eden Turan, TOKİ’nin 3 bini aşkın şantiyede yürüttüğü çalışmalarla, 655 bin konut rakamına ulaştığına dikkati çekti.

TOKİ çatısı altında 3 milyonu aşkın vatandaşın yuva sahibi yapıldığını aktaran Turan, şu detayları verdi:

”Kısa bir süre ilkin İstanbul Kayaşehir’de 539 liradan süregelen taksitlerle bin 500 konutu dar ve orta gelirli yurttaşlarımız için satışa sunmuştuk. Satışa sunduğumuz konutlara yurttaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Gaziantep’te bin 154, Bilecik Bozüyük’te de 724 konutu satışa çıkardık. Şimdi de Osmaniye’deki yurttaşlarımız için 256 konutu satışa sunacağız. Gayemiz konut sahibi olmayan yurttaşlarımızın konut sahibi olmasıdır.”

-Kuralar 20 Mayıs’ta

emlak haberleri
Osmaniye’de satışa sunulan 256 konutun 84’ünün 2+1, 172’sinin 3+1 durumunda bulunduğunu belirten Turan, 2+1 durumunda 100 metrekare büyüklüğündeki konutların taksitlerinin 447 liradan, 3+1 durumunda 125 metrekare büyüklüğündeki konutların taksit ödemelerinin ise 610 liradan başladığını belirtti.

Turan, her iki tipteki konutların 96, 108, 120 ay vade yüzde 10, 15, 25 peşinat seçenekleri ile satılacağını, konutların kuralarının 20 Mayıs 2015 tarihinde çekileceğini kaydetti.

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki evlatları üstüne tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması icap ettiğini ifade eden Turan, şunları belirtti:

”Bu kişilerin daha ilkin TOKİ’den konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranıyor. Ek olarak şahıs kendisi, eşi ve velayeti altındaki evlatlarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir müracaat yapılabilecek. Müracaat sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olması şartları da aranıyor. Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için istenilen şartları sağlayanlar, 2 bin lira müracaat bedelini Halk Bankası’nın tüm şubelerine yatırarak başvuruda bulunabilecekler.”

Mevzuyla ilgilenen vatandaşlar, detaylı bilgiye ”www.toki.gov.tr” adresi ile Halkbank şubelerinden ulaşabilecek.

Kaynak : AA

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın