TOKİ Artvin Yusufeli’nde konut yapacak

Kategori: - - 14:16

Toki Artvin

Başbakanlık Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Artvin’in Yusufeli ilçesinde 334 konut inşa edecek. 4 Mayıs Perşembe günü ihalesi gerçekleşen proje kapsamında TOKİ Artvin Yusufeli ilçesinde 334 konut inşa edecek. Konut projesinin yanı sıra ayrıca lise, aile sağlığı merkezi, ilçe jandarma komutanlığı hizmet binası, 6 dükkân ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Projede yer alan binalar zemin+4 kat olarak yükseliyor. Konutların 294’ü 3+1, 40’ı ise 4+1 olarak tasarlandı. Artvin Yusufeli projesinde konutlar yatay mimari konseptinde inşa edilecek. Zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplama kullanılacak. Ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler ve Türk evini yansıtan çıkmalarla yöresel mimari TOKİ konutlarına uygulanacak.

TOKİ Artvin Yusufeli konutlarında yer teslimi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak. Yer tesliminden sonra firmanın konutları inşa etmek için toplam 450 günü bulunuyor. Bu durumda konutların 2018 yılı içinde teslim etmesi öngörülüyor.

Etiketler:

Bir yanıt yazın