Toki Dereiçi Köyü evleri 6 ayda tamamlanacak

Kategori: - - 10:18

Dereiçi Köyü evleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Artvin’in Yusufeli ilçesi Dereiçi Köyü evleri yanan vatandaşlar için inşa edilecek konutların projesini hazırladı.

Artvin’in Yusufeli ilçesi Dereiçi Köyü evleri

Köydeki acil ihtiyaçlar için İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) acil yardım ödeneğinden 1 milyon lira, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 1.5 milyon lira, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da 1 milyon lira gönderildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca Dereiçi köyünde yanan alanlar, kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildi, İçişleri Bakanlığı ise yanan alan için afet bölgesi kararı aldı. Yangında evi yanan ve zarar görenler için taşınma, eşya ve kira yardımı yapılacağı açıklandı.

TOKİ, yeni konutların yapımı için zemin etüt çalışmalarını tamamladı, yeni yapılacak konutların projesini de hazırladı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından konutların yapımına başlayacak TOKİ, konutları 6 ayda tamamlamayı hedefliyor.

Yangında zarar gören 52’si konut olmak üzere 193 yapının yerine inşa edilecek konutlar yatay mimariye uygun olarak yöreye özgü taş ve ahşap karışımı ile yapılacak.

Etiketler:,