Metropol İstanbul 9 ayda yüzde 50 kazandı

Kategori: - - 08:53

metropol istanbul

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde yer alan Metropol İstanbul, ilk 9 ayda yüzde 50 değer kazandı. Satışa çıkan kısmın yüzde 75’inin satıldığı projede, Metropol Kule’nin lansmanı Ekim ayında yapılacak.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ve Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi tarafından Ataşehir’de inşa edilen Metropol İstanbul, 9 ay gibi kısa bir sürede yüzde 50 oranında değer kazandı.

2015 yılı başında tamamlanacak olan proje, 700 bin metrekare büyüklüğündeki yekpare inşaat alanına sahip.

Üç yüksek bina ve bin 500’ün üzerinde bağımsız üniteden oluşan ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin bir parçasını oluşturan Metropol İstanbul; rezidans, ofis, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye’nin en büyük karma projelerinden biri olacak.

Projede yaklaşık 400 metre uzunluğunda ‘Alışveriş Sokağı’,  17 salonluk sinema kompleksi bulunacak. Ana Kule’den direkt erişimin sağlanacağı Balo ve Konferans Salonu da projenin ana üniteleri arasında yer alıyor.

Metropol İstanbul, antensiz 250 metre yüksekliğe sahip kulesi ile Avrupa’nın en yüksek binalarından birini de bünyesinde barındırıyor.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın