Emlak Konut TOKİ’den arsa aldı

Son Güncelleme: 27 Nisan 2013 - 6:28 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

emlak konutEmlak Konut GYO, İstanbul’da yeni yatırımlar için düğmeye bastı. TOKİ’den Zeytinburnu ve Kartal’da 15 parsel arsayı 747 milyon 267 bin liraya satın alan şirket, yakında ihaleye çıkacak. Genel Müdür Murat Kurum, “Arsalar üzerinde iddialı projeler yapılacak” dedi

Emlak Konut GYO, 2013’te öngördüğü 20 bin konut üretimi ve 4 milyar lira satış hasılatı hedefine doğru hızla ilerliyor. Yeni konut projeleri geliştirmek amacıyla arsa alımlarını sürdüren şirket, son olarak TOKİ’den Zeytinburnu ve Kartal’da toplam 15 parsel arsayı 747 milyon 267 bin liraya satın aldı. İstanbul’un gelişen lokasyonlarından olan Zeytinburnu-Kazlıçeşme ve Kartal-Çavuşoğlu Mahalleleri’ndeki arsaların ihale süreci ise henüz belli değil. Ancak önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılması bekleniyor. Emlak Konut GYO, arsalar üzerinde, kente değer katan nitelikli projeler hayata geçirmeyi planlanıyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “İki önemli lokasyonda portföyümüze kattığımız yeni arsalarla proje çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

747 MİLYON TL’YE ALDI
Yeni arsa alımlarıyla yatırımlarına hız veren Emlak konut GYO, ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Mart 2013 itibarıyla şirket 2 milyar 86 milyonluk ciro elde etti. Aynı dönemde şirketin kârı ise 270 milyon 762 bin liraya ulaştı.

YABANCILARA SATIŞ ARTIYOR
Mütekabiliyet Kanunu’nun yasalaşmasıyla yabancılara yapılan gayrimenkul satışları hız kazandı. Geçen yıl yabancılara 121 milyon 212 bin 413 TL’ye 201 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleşti. Bu yıl yabancıların alımlarında önemli oranda artış yaşandı. Nisan 2013 itibarıyla rakam 641’e, satış geliri ise 431 milyon 605 bin TL’ye çıktı.

NİTELİKLİLER KAZANDIRIYOR
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Türkiye’nin konut üretimine sadece hacim olarak değil, nitelik olarak da katkıda bulunduklarını söyledi. Kurum, bu nedenle değerli lokasyonlarda arsa alımları yaparak hasılat paylaşımı modeliyle projeler geliştirmeye özen gösterdiklerini ifade etti. Kurum “Kazlıçeşme ve Kartal’daki arsalar yatırım değeri açısından önemli noktalarda bulunuyor. Arsalara talip olacak yatırımcılar buralarda yine kentin iddialı ve nitelikli projelerini gerçekleştirecek” diye konuştu.


---------------------------------------------------------------------------------

Emlak Konut TOKİ’den arsa aldı ile Benzer Yazılar:

27 Nisan 2013 Saat : 6:28

Emlak Konut TOKİ’den arsa aldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–