Kiptaş Hadımköy 3.Etap kura sonuçları Belli Oldu

Kategori: - - 10:06

Kiptaş Hadımköy 3. Etap kura sonuçları

Kiptaş Hadımköy 3.Etap kura sonuçları açıklandı. KİPTAŞ tarafından Hadımköy bölgesinde inşaa edilecek olan toplam 10.000 konutluk dev projenin Kiptaş Hadımköy 3. Etap konut projesi kapsamında satışa çıkartılan dairelere yoğun bir talep yaşanmıştı. 77 binden fazla kişi tarafınan başvurulan konutlar için kura çekilişi yapıldı.

KİPTAŞ Hadımköy konut projesi kapsamında, çok sayıda vatandaşın ise sürenin tamamlanması sebebiyle başvuru işlemlerini gerçekleştiremedikleri bildirildi.

Bugün noter huzurunda yapılan kura çekilişi sonucunda Hadımköy 3.etap konutlar için başvuruda bulunan 77 bin kişi için ev shaibi olma umudu olurken, kuradan ismi çıkacak kişiler son derece heyecanlı bir biçimde beklemelerini sürdürüyorlar.

Kiptaş Hadımköy 3.Etap kura sonuçları

Hadımköy Konut projesi kapsamında yapılan kura çekilişi sayesinde ev sahibi olacak şanslı kişiler hak sahibi olarak belirlenmiş olacak.

Hadımköy Konutları 3.Etap Kura Sonuçları Sorgula

KİPTAŞ tarafından konut kura çekilişi ve sonuçlarına ilişkin önemli açıklama yapıldı.

1989 yerel seçimlerinden sonra atıl hale gelerek tasfiye edilme noktasına gelmiş, akabinde yapılan 1994 yerel seçimlerini takiben, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alarak yeniden teşekkül ettirilmiş bir Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Başlıca görevi İstanbul’un çarpık yapılaşması ve gecekondulaşma problemine çözüm getirmek olan KİPTAŞ, 8 Mart 1995 yılında kuruluşunu tamamlayarak faaliyete başlamıştır.istanbultokikonutlari.com

1995 yılından beri inşaat sektörünün önemli bir şirketi olarak faaliyet gösteren KİPTAŞ yüklendiği misyonun bilincinde, İstanbul halkına hizmet vermeye devam etmektedir. “İstanbul’a 50.000 Konut” sloganıyla 17 Mayıs 1995 tarihinde “BAŞAK-HİLAL Toplu Konut Projesini’nin ilk temelini atmıştır.

KİPTAŞ; kurulduğu günden bugüne yaklaşık 40.000 adet konut ve bu konutların ihtiyacı olan yollar, atıksu ve yağmursuyu kanalları, içme suyu isale hatları, enerji, telefon, doğalgaz hatları, sokak aydınlatmaları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşıdini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanlarını site sakinlerinin istifadesine sunmuştur.

KİPTAŞ’ın Hedefleri

Şehrin doğal yapısını bozmadan, orman ve su havzalarını koruyarak, hızlı ve ucuz konutlar üretmek; modern ve yaşanabilir mekanlar oluşturmaktır.

Bu amaçla KİPTAŞ, her gelir grubuna hitap edecek, altyapısı çözülmüş, çevresi ve doğasıyla bütünleşmiş güvenli ve zevkli yerleşim birimleri üretmek için projeler geliştirir ve bunları hayata geçirir.

KİPTAŞ’ın Başkan Topbaş’ın talimatıyla başlattığı 10 bin konutluk sosyal konutun ilk etabı olan 1544 konut için kura çekilişi yapıldı. İstanbul’da çok ciddi sosyal konut ihtiyacı olduğunu belirterek, daha çok sosyal konut üreteceklerini müjdeledi. Kurada ev sahibi olan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden KİPTAŞ’ın Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla başlattığı 10 bin konutluk sosyal konut projesinin ilk etabı olan Hadımköy 3. Etap Konutları’nın kura çekilişi Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, katılımın çok yüksek olduğu salona girişinde alkışlarla karşılandı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, dar gelirli konut edinme umudu adına solonu dolduran vatandaşların duyduğu heyecanı yakından hissettiğini belerterek, 2005 yılında ilkini gerçekleştirdikleri sosyal konut projelerinin kura çekim töreninde vatandaşların döktüğü sevinç gözyaşlarını asla unutmadığını söyledi.


Hadımköy Konutları 3.Etap Kura Sonuçları Sorgula

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın