TOKİ pilot bölge olarak İzmir’i seçti

Kategori: - - 09:05

İzmir Torbalı

TOKİ, İzmir’de inşa edeceği yeni konutlar için Torbalı’yı pilot bölge olarak seçerek anket çalışması yaptı. İzmir’de yeni konutlar
TOKİ, İzmir’de yeni konutlar inşa edecek. İdare, Torbalı’yı pilot bölge olarak seçti ve ilçede geniş çaplı bir anket çalışması başlatıldı.
TOKİ tarafından Torba’nın genelinde başlatılan anket formunda vatandaşların konut tipi tercihi ön planda tutuluyor. Ankette alt gelir gurubuna hitap eden 2 oda bir salon seçeneği, sosyal konut olarak bilinen 3 oda bir salon seçeneği, emekliler için ve özürlüler için konut seçeneği şıkları yer alıyor.
15 gün sürecek anket çalışmaları sonunda TOKİ’nin konutları nerede inşa edeceği ve Torbalı’da kaç adet konut inşa edeceği belirlenecek.
Torbalı’daki TOKİ başvuruları, Torbalı Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. İmar Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir ekip belediye binasında gelen talepleri değerlendiriyor.

2 gün önce alınmaya başlayan talepler için İmar Müdürlüğü’ne günde ortalama 1500 kişinin başvuru gerçekleştirdiği belirtildi. Başvurular İzmir’in her ilçesinden gelen talepler doğrultusunda değerlendiriliyor.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İZBAN hattının ilçeye kadar uzanmasıyla Torbalı’nın marka değerinin arttığını belirterek, “TOKİ’nin İzmir’de yapacağı yeni toplu konut projesi için pilot bölge olarak Torbalı’yı seçmesi kayda değer bir gelişme. Bu gelişme Torbalı’nın İzmir’de yükselen prestijini gösteriyor. Bunlar İZBAN’ın devreye girmesinin Torbalı’ya yansımalarının açık belirtileri. Torbalı artık İzmir’in merkez ilçelerinden birisi konumunda ” ifadelerini kullandı.

Etiketler:,

Bir yanıt yazın