Kampanyada 1 günde 300 konut satıldı

Kategori: - - 12:59

konut satışı

Türkiye ekonomisine güvenen vatandaş Emlak Konut’un ikinci seferberlik hamlesine tam destek verdi. Kampanyanın başladığı ilk gün satış ofislerine akın eden tüketiciler, 300 konut satın aldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişiminin ekonomiye ve konut satışlarına etkisini azaltmak için başlatılan ikinci konut seferberliğine vatandaş hücum etti. Emlak Konut ve inşaat şirketlerinin telefonları kilitlendi. Vatandaşlar, satış ofislerine akın etti. 1 Şubat’ta başlayan kampanyada 1 günde 300 konut satıldı.

REKOR CİRO YAPILDI
“Gayrimenkulde güç birliği daha güçlü Türkiye” sloganıyla başlatılan kampanyaya gösterilen yoğun ilgi, vatandaşların Türkiye ekonomisine ne kadar güvendiğinin de kanıtı oldu. Edinilen bilgilere göre, 30 proje, 15 bin bağımsız bölümü kapsayan kampanyada ilk gün yapılan ciro 150 milyon lirayı geçti. Hain darbe girişiminin hemen ardından konut satışlarını canlandırmak için başlatılan ilk kampanyada bir ayda toplam 2 bin 547 adet bağımsız bölüm satışından 1 milyar 960 milyon liralık satış değerine ulaşılırken, dün başlatılan kampanyadan 2.5 milyar lira ciro hedefleniyor.

SATIŞÇILAR YETİŞEMİYOR
Emlak Konut’un yüklenici firmaları vatandaşların satış ofislerine akın ettiğini belirterek, “Dün itibarıyla başlayan kampanyanın duyulmasının ardından 100 kişi satış ofisini ziyaret etti. Telefonlarımız ve internet sitelerimiz kilitlenmiş durumda. Satış danışmanlarımız bilgi vermeye yetişemiyor. Ülkenin geleceğine güvenen tüketicinin ilgisi böyle devam ederse stoklarımız çok kısa sürede tükenir” diye konuştu.

75 proje daha dahil oldu
Tarihi kampanyaya GYODER de 75 projesiyle katıldı. GYODER üyelerinin markalı konutları da 240 ay vade, 0.75-0.85 arasında faizle satılacak. Emlak Konut’un 30 yüklenici firmasının 15 bin konutunun yanı sıra GYODER üyelerinin de katılmasıyla toplam konut sayısı 50 bine çıkacak.

Peşine yüzde 15 indirim
Kampanyada yüzde 5 peşinat karşılığında 60 ayda sıfır, 120 ayda yüzde 0.45, 240 ayda yüzde 0.79 faiz oranı ile ev sahibi olunabilecek. Toplamda 9 bankanın destek verdiği kampanya 31 Mart’a kadar geçerli olacak. Şu anda piyasada en düşük faiz oranının yüzde 0.88 olduğu düşünüldüğünde, 100 bin liralık kredinin taksiti 120 ayda 1.340 liradan 1.080 liraya düşecek. 240 ayda taksit 930 lira olacak. Tamamı peşin ödemelerde de en yüksek yüzde 15 indirim uygulanacak. Daire bedelinin yüzde 40’ının peşin ödenmesi halinde yüzde 5, yüzde 70’inin ödenmesi durumunda ise yüzde 10 indirim uygulanacak.

Tüm Türkiye’ye yayılıyor
Gayrimenkul sektörüne ve ekonomik büyümeye katkı sağlamak amacıyla başlatılan ’20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi’ ile orta gelirlinin konut edinmesine yönelik kampanya tüm Türkiye’ye yayılıyor. Ankara, Bursa, Gaziantep’teki inşaat firmaları da kendi imkanlarıyla bankalardan uygun faiz oranlarıyla kampanya atağına dahil olmayı planlıyor.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın