Dar gelirli için 31 bin aileye ‘sosyal konut’

Kategori: - - 10:25

Dar gelirli 31 bin 841 aileye konutları teslim edildi. Vatandaşlar 270 ay vadeyle ödeme fırsatı buluyor. AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın öncülüğünde dar gelirli vatandaşların ev sahibi yapılması amacıyla başlatılan ‘sosyal konut’ uygulaması kapsamında, toplam 31 bin 841 aileye konutları teslim edildi.

TOKİ’ye 1.5 milyar tl

Bakanlık ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan protokolle 8 yıl önce başlatılan ‘Sosyal Konut Projesi’ sayesinde maddi durumu yetersiz binlerce vatandaş ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. Bakanlık tarafından sosyal konut çalışmaları için TOKİ’ye yaklaşık 1.5 milyar lira kaynak aktarımında bulunuldu. Dar gelirli için konut

Engelliye kontenjan

Sosyal konut uygulamalarında engelli vatandaşlar için yüzde 10’luk özel bir kontenjan da ayrılıyor. Konutların geri ödemeleri, metrekareye göre sabit ve faizsiz 100 ve 130 liralık taksitlerle yapılabilirken, geri ödemelerde zorluk yaşayan vatandaşlara da bu konuda destek sağlanıyor.

270 ay vadeyle ödeme fırsatı

Edinilen bilgiye göre, TOKİ tarafından 1+1 ve 2+1 olarak inşa edilen, kefil ya da proje başlangıcında ‘peşinat’ gibi zorunlulukların bulunmadığı sosyal konut uygulamalarında, dar gelirli vatandaşlara 270 ay vadeyle ödeme imkanları sunuluyor.

Etiketler:, , , , ,

Dar gelirli için 31 bin aileye ‘sosyal konut’ için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Hatice batin  yorumladı. 13:24 - 25 / 12 / 2017:

    Bende istiyorum nerde allah rızası için haber verin

Bir yanıt yazın