Geleceğin Türkiye’sini Kuruyoruz

Kategori: - - 13:35

7 İklim 7 Bölge

“7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması”nda konuşan TOKİ Başkanı Turan, “TOKİ olarak istiyoruz ki, böyle yarışma gibi programlarla, TOKİ ve özel sektörün projelerine örnek teşkil edebilecek nitelikte eserler ortaya konulabilsin” dedi
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, şehirlerimizi geleceğin Türkiye’sine taşıyacak değişimlerin adımlarını atmaya başladıklarını söyledi. Turan, “TOKİ olarak istiyoruz ki, bu yarışma gibi programlarla, TOKİ ve özel sektörün projelerine örnek teşkil edebilecek nitelikte eserler ortaya konulabilsin” dedi.kayasehiristanbul.net

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile iştiraki Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen; “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu.

TOKİ Başkanı Turan törende yaptığı konuşmada, 62. Hükümet’in programında Sayın Başbakanın artık dikey mimariden yatay mimariye geçileceğini ifade ettiğini hatırlatarak, hükümetin çizdiği doğrultuda TOKİ olarak yeni bir vizyonla yola çıkmaya karar verdiklerini söyledi.

EMEKLERİNİ ORTAYA KOYDULAR

“Toplu Konut İdaresi olarak istiyoruz ki bugünkü yarışma gibi programlarla, TOKİ ve özel sektörün projelerine örnek teşkil edebilecek nitelikte eserler ortaya konulabilsin” diyen TOKİ Başkanı Turan, “Bu açıdan yarışmaya katılan değerli mimarlara ve mimarlık öğrencilerine gösterdikleri gayret ve hazırladıkları projeler için bir kez daha teşekkür etmek isterim. Çünkü çok önemli bir amaç için buradalar. Her biri birbirinden değerli eserlerini emeklerini ortaya koydular. Kazansın kazanmasın bütün bu eserlerle yeni projelere ilham kaynağı olacaklarına eminim” diye konuştu.istanbultokikonutlari.com

Türkiye’nin son yıllarda büyük bir gelişim kaydettiğine işaret eden TOKİ Başkanı Turan, şehirlerin büyüdüğünü, insanlarımızın hem sosyal hem de ekonomik anlamda zenginleştiğini söyledi. Turan, yakın zamana kadar başını sokabilecek bir eve rıza gösteren insanlarımızın haklı olarak çocuklarıyla birlikte daha güzel şehirlerde yaşamak istediğini belirtti.

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ

M. Ergün Turan, “Buna bağlı olarak da en başta hükümetimizden, sektörden ve TOKİ’den yeni açılımlar beklemektedirler. Bugünün beklentileri ve ihtiyaçları dünkünden farklı bir konuma gelmiştir. TOKİ bu çerçevede yeni bir hedef ve heyecanla, şehirlerimizi geleceğin Türkiye’sine taşıyacak değişimlerin adımlarını atmaya başlamıştır. Geçmiş dönemde imkânlarımız çerçevesinde milyonlarca dar gelirliyi ev sahibi yaptık. Bugünse bu başarıların, kazanımların artık yetmediğini görmekteyiz” dedi.

TOKİ olarak bu zamana kadar yapılanların verdiği güven ve özeleştiri imkânıyla artık yeni bir dönemi başlatmak istediklerini ifade eden TOKİ Başkanı, vatandaşlarımıza huzurlu bir hayat sürebilecekleri yaşam alanları ve estetik konutların bulunduğu mahalleler imar etmek isteklerini bildirdi.

DİKEYDEN YATAYA GEÇİŞ

M. Ergün Turan, “Sayın Başbakanımızın önerileri ve bilgileri dâhilinde konutlarda dikey mimari yapıdan yatay mimariye geçiş için hazırlıklarımızı tamamladık ve buna yönelik projelerimizi uygulamaya başladık. Şehirlerimizde, kendine has kimliği olan kaliteli ve nitelikli konutlar, mahalleler imar edeceğiz. Bu bakış açısını yansıtacak yeni çalışmalarımızda hedef kitlemiz; alt ve orta gelir gruplarıdır. Buna uygun projeler geliştirilmeye başlanmıştır” dedi. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Hükümetin ve TOKİ’nin bir başka önceliğinin ise Kentsel Dönüşüm olduğunu kaydetti ve “Bu konuda Rekabetçiliği ve Sosyal Uyumu Geliştiren Kentsel Dönüşüm Programı eylem planı önceliğimiz olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın