TOKİ Çatı Krizine Noktayı Koydu

Kategori: - - 09:51

Türk Telekom Arena Stadyumu’nun tartışmalara neden olan açılır-kapanır tavan sistemi mekanizmasının olası bir depremde bozulma riski bulunduğunu söyleyen TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, bu projeyi gündemlerinden çıkardıklarını söyledi.

Galatasaray’ın eski kalesi Ali Sami Yen stadı, Avrupa spor basınında “cehennem” adıyla anılırdı…

Yıkılıp yıkılmaması uzun süre tartışıldıktan sonra, yıkılarak yerine alış-veriş merkezi yapılmasında karar kılınmıştı. İhaleyi alan TOKİ Ali Sami Yen stadyumunu yıktı.. Aslanın yeni yuvası Seyrantepe’ye yapıldı. Ama tartışmalar bitmedi. 4 bin 3 yüz milyon Türk Lirasına mal olan tesis, bu sefer de isim konusunda anlaşmazlıklarla gündeme taşındı.

Ali Sami Yen isminde ısrar edenlerle, sponsorluk anlaşması uyarınca Türk Telekom Arena ismini isteyenler karşı karşıya geldi. Neyse ki orta yol bulundu. Seyrantepe’deki kompleksin genel isminin Ali Sami Yen, stadın ise Türk Telekom Arena olmasına karar verildi. Ve 52 bin kişilik  stadyumda  maçlar oynanmaya başladı.

Ama sorunlar bitmedi. Tartışma bu kez stadın açılır kapanır çatı sistemi üzerineydi..

Bu tartışmaya son noktayı ise TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel koydu.

Açılır-kapanır tavan sistemi mekanizmasının olası bir depremde bozulma riski bulunduğunu söyleyen Karabel, bu projeyi gündemlerinden çıkardıklarını söyledi.

Akıllara ise bu sistem için ödenen paranın akıbeti geldi. Ahmet Haluk Karabel açılır-kapanır çatı için öngörülen maliyetin, kulüp yönetimi tarafından sonradan talep edilen ilave ince işlerde kullanıldığını belirtmekle yetindi.

Karabel ayrıca Galatasaray kulübünün ilerleyen zamanlarda çatıyı kapatmak isteyebileceğini düşünerek çatının altyapısının buna göre tasarlandığını kaydetti.


Etiketler:,

Bir yanıt yazın