Emlak Konut 33 projesi ile Kanal İstanbul’da

Kategori: - - 08:40

kanal istanbul

Başta Kanal İstanbul olmak üzere mega projelerle büyümesini sürdüren Türkiye geleceğe emin adımlarla ilerlerken ülkemizdeki projeler, sadece yerelde değil tüm dünya tarafından da yakından takip ediliyor. Sadece İstanbul’a değil ülke ekonomisine de çok büyük faydası olacak mega bir proje olan Kanal İstanbul güzergâhında, Emlak Konut’un 33 projesi yer alırken yine bölge üzerinde çok önemli arsa portföyümüz bulunuyor. Türkiye’nin son on beş yılda gerek ekonomik gerekse istikrarlı büyüme anlamında sağladığı başarılar göz kamaştırmaktadır. Dünya Bankası 2015 Global Kamu Özel Sektör İşbirliği Raporu’na göre Türkiye, toplam 44,7 milyar dolarlık 7 projeyle dünya genelindeki kamu-özel sektör iş birliği yatırımlarının yüzde 40’ını tek başına gerçekleştirerek, küresel mega projeler sıralamasında lider olmuştur.

Mega projelerin ağırlıklı olarak hayata geçirildiği merkez bir dünya şehri olan İstanbul’dur. Başta Kanal İstanbul olmak üzere mega projelerle tüm dünya tarafından ilgiyle izlenen Türkiye, geleceğe emin adımlarla ilerlerken Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut GYO 65 yıllık tecrübesiyle daha güçlü Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Kanal İstanbul projesi Türkiye için stratejik öneme sahip Kanal İstanbul’un Türkiye için olan stratejik önemine değinen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Emlak Konut’un Kanal İstanbul güzergahı üzerindeki yatırımları hakkında da bilgiler verdi. Murat Kurum, Türkiye’yi çok daha başka bir konuma getirecek mega projelerin en önemlilerinin başında gelen Kanal İstanbul güzergahının açıklanmasıyla birlikte sadece Türkiye’de değil dünya genelinde de ilgi uyandırmayı başardı.

Kanal İstanbul’un Yerli ve milli gelir kaynağı olmasının yanı sıra başta deniz taşımacılığı ve ticareti olmak üzere, 3. Havalimanı’nın yarattığı etkiyle de birleştiğinde doğacak sinerji Türkiye ekonomisini üzerinde oldukça büyük bir katma değer oluşturacaktır. Hem yapım faaliyetleri hem de hayata geçtikten sonra sunacağı iş olanakları ile istihdama olumlu katkı verecektir. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde Kanal İstanbul Türkiye için son derece önemli bir konumda olmakla birlikte aynı zamanda ülkemiz için stratejik bir sürecin de yönetimi adına çok değerlidir. Kanal İstanbul gibi mega projelerin etkileşim alanında bulunan gayrimenkullerin ve gayrimenkul projelerinde de değer artışlarının yaşanması kaçınılmazdır. Başta Kanal İstanbul olmak üzere mega projelerle büyümesini sürdüren Türkiye geleceğe emin adımlarla ilerlerken ülkemizdeki projeler sadece yerelde değil tüm dünya tarafından da yakından takip ediliyor. Sadece İstanbul’a değil ülke ekonomisine de çok büyük faydası olacak mega bir proje olan Kanal İstanbul güzergâhında, Emlak Konut’un 33 projesi yer alırken yine bölge üzerinde çok önemli arsa portföyümüzle birlikte yatırımlarımıza devam edeceğiz.

Kanal İstanbul şehrin yoğunluk haritasını değiştirecek nitelikte… Tamamlanmak üzere olan Kuzey Marmara Otoyolu ile bağlantısı ve Marmaray Hattı’nın son durağı olan Küçükçekmece’den Kayabaşı’na ve 3. Havalimanı’na ulaşım imkânı sağlayacak metro ağının da hayata geçmesiyle bölgenin toplu taşıma anlamında da herhangi bir eksiği kalmamış olacak. Vatandaşımız şu sıralar bu bölgeleri yoğun anlamda ikamet amaçlı olarak kullanmakta ancak planlı ve altyapı yatırımları ile gelişen bu bölgelere iş merkezlerinin de gelmeye başlamış olması önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu bölgelerin hem iş hem ikamet amaçlı kullanılan yerleşmeler haline geleceğini öngörüyoruz. Özellikle iş yaşamının belli noktalara sıkıştığı İstanbul’da bu yoğunluğu daha dengeli bir şekilde şehre yayıp ulaşım anlamında da şehre bir rahatlık kazandıracak, diğer bir ifadeyle Kanal İstanbul tamamlandığında İstanbul’un yoğunluk haritasını olumlu yönde baştan aşağıya değişecek.

Bu çerçevede Kuzey Yakası projemizle bölgedeki iş yaşamına yön verecek çok değerli bir projeyi burada hayata geçiriyoruz. Özellikle İstanbul’un yeni yakası olarak nitelendirdiğimiz Kuzey Yakası bölgesi bulunduğu konum itibariyle, 3. Havalimanı, Halkalı – Havalimanı metro hattı Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, İkitelli Şehir Hastanesi’nin yanı sıra yakın zamanda güzergahı açıklanan Kanal İstanbul gibi mega projelerin merkezinde yer alıyor. Kuzey Yakası projemizle beraber bu bölgede 360.000 m²’lik bir şehir parkı, 37.000 m²’lik kent meydanı, otel, ofis gibi hem iş hem sosyal yaşama yönelik faaliyetler hayata geçireceğiz.

Bunun yanı sıra yakın dönemde Kuzey Yakası bölgesinde yer alan kent meydanında yeni belediye hizmet binasının inşaatı için Başakşehir Belediyesi ile protokol imzaladık. Emlak Konut, Kanal İstanbul etrafında değerli projeler geliştiriyor…

Emlak Konut, Kanal İstanbul bölgesinde örnek bir şehirlik anlayışıyla geliştireceği projeleriyle Kanal İstanbul’un çevresiyle daha entegre bir biçimde bütünleşmesine de katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu çerçevede Emlak Konut, Kuzey Yakası’nın yanı sıra Bahçekent Bölgesi, Bizim Mahalle ve Ispartakule Bölgesi’ndeki projeler geliştiriyor. Bahçekent bölgesinde yaşam alanları, ticari alanlar, sağlık kompleksler, eğitim kurumları ve geniş sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir yaşam alanı olarak büyümesini sürdürüyor. Bu bölgede Emlak Konut geliştirdiği projelerle bugüne kadar 976’sı ticari ünite olmak üzere yaklaşık 9.000 bağımsız bölüme imza atıyor.

Diğer yandan, Bahçekent, Emlak Konut tarafından yapılarak hizmete açılan göletler, piknik yerleri, yürüme ve spor alanlarını içinde barındıran 142 bin metrekarelik dev şehir parkı ‘Hayat Park’a da ev sahipliği yapıyor. Kanal İstanbul güzergahı üzerinde Küçükçekmece’de 1 milyon m2 alan üzerinde özlenen mahalle sıcaklığını özgün bir anlayış ile buluşturan Bizim Mahalle projesini geliştiren Emlak Konut projeyi geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarladı.

Bizim Mahalle, her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına, resmî kurumlardan ata sporları merkezine, kent müzesinden el sanatları merkezine, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle oluyor.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın