Kiptaş Çatalça Konutları Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Son Güncelleme: 26 Ekim 2016 - 1:15 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kiptaş ÇatalcaÇatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Manisa Bayırı Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar ile bir araya geldi. Başkan Cem Kara harita ve parseller üzerinde vatandaşları bilgilendirdi.

KİPTAŞ’ın bölgede başlattığı konut üretme projesinin ardından mağdur edilme korkusu yaşayan 59 vatandaşın talebi üzerine gerçekleşen görüşmede, Başkan Cem Kara harita ve parseller üzerinde vatandaşları bilgilendirdi.

Çatalca Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Belediye Başkanı Cem Kara, KİPTAŞ konutlarının yapım aşaması ile ilgili bilgi verdi. Sürecin 1997 yılında başladığını hatırlatan Başkan Cem Kara, “1997 yılında evlerinizin bulunduğu ve hazineye ait olan yerler, Erguvankent Yapı Kooperatifine geçiyor. 2007’de ise Erguvankent ile KİPTAŞ arasında yapılan protokol sonrası, KİPTAŞ’a geçmiş. Eğer proje 1997’de yada 2007 tarihinde Erguvankent veya KİPTAŞ tarafından başlatılmış olsaydı bu sorun o gün ortaya çıkacaktı ve çözülmüş olacaktı. Proje bugün başladığı için konu bugüne gelmiştir.” dedi.

Bölgede yaşayan vatandaşların mağdur edilmemesini istediğinin altını çizen Başkan Cem Kara “ancak KİPTAŞ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. 59 vatandaşın konutlarını nasıl verecekler bende sizin gibi bilmiyorum. Konuyu anlayabilmemiz için KİPTAŞ Yetkililerinin bize bilgi vermeleri gerekmektedir. KİPTAŞ yetkililerini buraya davet edeceğim.

Gelsinler yapılacak konutları sizlere hangi şartlarda verecekler, burada anlatsınlar” dedi. Çatalca Belediye Başkanı olarak bir mağduriyet oluşacaksa ben konuyu gerekli yerlere taşıyacağım diyen Cem Kara “Ancak sizlerde aranızdan temsilciler belirleyip önce siyasi partilerimizin ilçe başkanlarını, STK’ları ziyaret edip bir kamuoyu oluşturun, bende sizlerin yanında yer alacağım” dedi. Soru ve cevaplar ile giden toplantının sonunda, vatandaşlar Belediye Başkanı Cem Kara’ya kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ettiler.

Çatalca Belediyesi


---------------------------------------------------------------------------------

Kiptaş Çatalça Konutları Hakkında Bilgilendirme Yapıldı ile Benzer Yazılar:

26 Ekim 2016 Saat : 1:15

Kiptaş Çatalça Konutları Hakkında Bilgilendirme Yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–