Bodrum’da yabancıya konut satışı yalanlandı

Kategori: - - 09:31

arap tercüman

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle verdiği önergeyle, TOKİ’nin Bodrum’da konut yaparak yabancılara satacağı iddiasını sordu. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ise iddiayı yalanladı.

Bodrum’da yabancıya konut satışı iddialarına Ak Parti’den cevap

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle TBMM’ne verdiği soru önergesinde, TOKİ’nin Ortakent’teki hazineye ait 1 milyon metrekarelik araziyi devralmak için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na başvurduğu, devir kararının da önümüzdeki günlerde netleşmesinin beklendiği, yüzde 30 emsal çıkması halinde yabancılara satmak üzere burada 3 bin konut inşa edebileceği yönündeki iddiaların doğru olup olmadığını sordu. Henüz önergeye cevap verilmezken, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, parti binasında bu konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

“Emeklimiz, işçimiz, evi olması için her gün bizleri yolda durduran vatandaşımız varken neden yabancıya ev yapalım” diyerek sözerine başlayan Demiralp, “CHP’li belediyeler yabancılara milyon dolarlık evler yapılması için yatırımcılara her türlü imkanı sağlıyor. Bodrum’un her yeri bu yüzden rant uğruna talan edildi. Tarihten, doğadan, çevreden bahseden CHP’li belediyeler imar izinlerini gözden geçirsinler. Üstündağ, TOKİ’nin uygun şartlarda ev sahibi yapacağını duyan, lüks konutlar inşa eden şirketlerin avukatlığını mı yapıyor” dedi.

TOKİ konutlarının Mumcular Mahallesi’nde yapılacağını belirten Demiralp, “Ortakent için bir çalışmamız yoktur. Bodrum’da ev ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlarımızı TOKİ kanalıyla uygun şartlarda ev sahibi yapacağız. Bu konuyu ben bizzat takip ediyorum. Biz nereyi uygun görürsek orada bu çalışmaları yaparız. Üstündağ, CHP anlayışı ile AK Parti duruş ve anlayışını karıştırdı herhalde” dedi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın