TOKİ Kayaşehir arsa ihalesi 4 Şubat’ta!

Kategori: - - 08:35

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Başakşehir Kayabaşı 876 ada 2 parselde konumlanan arsası için “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle ihale düzenleyecek. Konut projesi üretilecek arsa için ihale, 2 oturumdan oluşacak. İhalenin ilk oturumu 4 Şubat 2016 Perşembe günü saat 11:00’da düzenlenecek. ‘Gelir Paylaşım Esası’ modeliyle yapılacak ihaleyi kazanan şirket arsa üzerinde proje geliştirecek, elde ettiği gelirin ihalede belirlenen oranını da arsa payı olarak TOKİ’ye verecek.

Yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olan ihale, açık ihale usulüyle gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenlerin tekliflerini en geç 4 Şubat 2016 saat 11:00’a kadar elden ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

İstanbul’da Başakşehir ilçesine bağlı Kayabaşı’nın her geçen gün değeri artıyor. 2005 yılında TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik toplu konut projeleriyle yapılaşmayı başlattığı bölgeye daha sonra Emlak Konut GYO orta gelir grubuna yönelik konut inşa etti.
Hürriyet

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın