Bahçetepe’de organik tarım da yapabilecek!

Kategori: - - 08:18

istanbul bahçetepe

Modern konutu, modern site yaşamıyla ve özel bahçelerle birleştiren Bahçetepe İstanbul projesi Başakşehir’de hayata geçiyor.

Sektörde önemli bir boşluğu dolduran proje, bahçe sahibi olmak için villa satın almak zorunda olanlara önemli bir alternatif sunuyor. Daire sahiplerine ücretsiz verilecek ortalama 40 metrekare büyüklüğündeki bahçelerde zirai ilaç kullanmadan meyve ve sebze üretilebilecek

TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Makro İnşaat &Akyapı Ortak Girişimi’nin İstanbul Başakşehir’de hayata geçireceği Bahçetepe İstanbul projesisektörde bir ilke imza atıyor.

Ön satışın bu ay içerisinde başlayacağı Bahçetepe İstanbul’dan daire alanlara projenin yanı başında bulunan yaklaşık 127.000 metrekarelik komşu parselden ortalama 40 metrekarebüyüklüğünde hobi bahçesi kullanım hakkı 99 yıllığına ücretsiz olarak veriliyor.

Bahçetepe İstanbul’da, 16 blokta 1.476 konutun yer aldığını söyleyen Makro & Akyapı Ortak Girişimi Pazarlama ve Satış Koordinatörü Ümit Bozdoğan, projede sunulan konseptle sektörde önemli bir boşluğu doldurduklarını, sadece bahçe sahibi olmak için villa satın almak zorunda kalanlar için Bahçetepe İstanbul’un çok önemli bir alternatif olduğunu belirtti. İstanbul’daki arazi maliyetlerinin çok yüksek olduğuna değinen Bozdoğan, böylesine bir projenin tekrarının çok zor olduğunu ifade etti. Projenin Aile Bağları ve Bahçetepe Kuleler adlı iki bölümden oluştuğunu açıklayan Bozdoğan, Bahçetepe İstanbul’un Aile Bağları bölümünden 2+1 Plus, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire alanlara hobi bahçelerinin ücretsiz kullanım hakkının verileceğini belirtti. Bozdoğan, “Konut sahiplerinin kullanımına sunulan özel hobi bahçelerinin her biri çitlerle çevrili olacak ve içerisinde özel olarak tasarlanmış masif ahşap kompakt bağ evleri bulunacak” dedi.

Her şey organik olacak

Özel hobi bahçelerinde meyve veya sebze yetiştirmek isteyenlerin yalnızca organik tarım yapabileceğini ifade eden Bozdoğan, “Daire sakinleri bahçesini tarım yapmak içindeğerlendirmek isterse zirai ilaç kullanmadan doğal yöntemlerle elde edecekleri organikürünleri kendileri tüketebilecekleri gibi Bahçetepe İstanbul’un hemen yanında kurulacak organik pazarda da satabilecekler. Bu sayede ihtiyaç fazlası ürünlerini değerlendirme fırsatı da bulacaklar. İsteğe bağlı olarak site yönetimi tarafından bahçelerin genel bakımı ve temizliği de yapılabilecek” diye konuştu.

Bahçetepe İstanbul’un gerçek bir doğa dostu proje olacağını ifade eden Ümit Bozdoğan,  projede rüzgar enerjsi, güneş enerjisi gibi doğal ve yenilenebilir enerji kaynaklarınınkullanılacağını, yağmur sularının depolanıp tekrar bahçe sulamasında kullanılacağını anlattı. Bozdoğan, bu şekilde daire aidatlarının minimize edileceği bilgisini verdi.

Bahçetepe İstanbul’un kalite ve lüksü bir arada sunduğunu belirten Bozdoğan, projede kapalı otopark, spor alanları, mini futbol sahası, kapalı yüzme havuzu, tematik unsurlarla dizayn edilmiş özel peyzaj alanı, büyük su göletleri ve gölet kıyısında bulunan doğal kumsal alanı ile gök teras, tematik su gösterileri, şelale, açık hava sineması ve kafelere sahip olduğunu söyledi. TOKİ Emlak Konut’un gelir ortağı olduğu Bahçetepe İstanbul’da önümüzdeki günlerde ön satışların başlayacağını ifade eden Bozdoğan, projede dairelerin metrekare fiyatının 1.900 lira ile 2.100 lira arasında olacağını anlattı.

Merkezi lokasyon

İstanbul’un merkezi lokasyonlarından Başakşehir’ de, Olimpiyat Stadı ve Avrupanın en büyükSağlık Kenti’nin hemen yanında konumlanan Bahçetepe İstanbul, şehrin içinde ama gürültüden uzakta yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Bahçetepe İstanbul, Fatih Sultan MehmetKöprüsü’ne 20 dakika, Atatürk Havalimanı’na 10 dakika, Maslak ve Levent aksına ise 15 dakika uzaklıkta yer alıyor. Proje ayrıca bu yıl içerisinde açılacak ve tüm İstanbul’a ulaşım entegrasyonu sağlanmış olan Olimpiyat Stadı Metro istasyonuna yürüme mesafesindebulunuyor. TEM Otoyolu’na ve Uluslararası Doğa ve Eğlence Parkı’na 5 dakika uzaklıkta yer alan Bahçetepe İstanbul, bölgedeki önemli alışveriş merkezlerine ise ortalama 5 ila 10 dakikamesafede konumlanıyor.

Haber7

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın