Arnavutköy’de Arsa Alırken Dikkatli Olun

Kategori: - - 19:02

TOKİ Kayabaşı'ndaki arsalarını devretti

3. köprü ve yapımı devam eden 3. Havalimanı gibi projelerle cazibesini gittikçe arttıran Arnavutköyde satılık arsa alanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Arnavutköy’de Arsaİstanbul’da ev fiyatları ve ve konut faizlerindeki artıştan dolayı yatırımcılar konuttan ziyade arsa yatırımına yönelmiş durumda.

Arnavutköy’den arsa alarak yatırım yapmak isteyen kişilerin bazı konulara dikkat etmesi yapacakları yatırımın karlı olması açısından önem teşkil etmektedir. Peki yatırımcı nelere dikkat etmelidir?

Bölge İyi Araştırılmalı
Yatırımcı arsa almadan önce bölgenin gelişim raporunu sağlıklı bir şekilde çıkarabilmelidir. Hangi bölgelerin gelişime açık olduğunu, hangi bölgelerde projelerin yoğunlaştığını iyi analiz etmelidir. Yatırımını da bu bölgelerde yapmalıdır. Şehrin gelişim akslarını, nüfus yoğunluğunun arttığı bölgeleri iyi takip edebilmek, yatırımcıya sağlam bir yatırım yapma olanağı tanıyacaktır. Arnavutköy’de Arsa

İmar İzni Olmalı
Arazinin imar izni olup olmadığı araştırılmalıdır. İmar izni olmayan bir arazide herhangi bir inşaat gerçekleştirilemeyeceği için, tarım ve hayvancılık amaçlı alınmadığı sürece riskli bir yatırım olacaktır. İmar izni, Arnavutköyden arsa alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir yere sahiptir. Çünkü Arnavutköy yeni imara açılan bir bölgedir ve bir arazinin imarlı olup olmadığı iyi araştırmalar sonucu ortaya çıkabilmektedir.

Yatırımın Vadesi İyi Hesaplanmalı
Arnavutköy’de bazı bölgeler çok hızlı bir gelişim gösterirken bazı yerlerin gelecek yıllarda değer kazanması beklenmektedir. Yatırımcı yatırımını uzun vadede mi kısa vadede mi gerçekleştireceğine karar verip ona göre arsa almalıdır. Kısa vadeli yatırım düşünen bir yatırımcının şehir merkezinden uzak bir yerde yatırım yapması mantıklı olmayacaktır.
Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havalimanı gibi projeler sayesinde Arnavutköyde satılık arsa almak hem uzun vadede hem kısa vadede yatırımcısına kazandıracak bir yatırım olacaktır.

Merdiven Altı Emlakçılara Dikkat
Özellikle Arnavutköy gibi gelişime açık bölgelerde rant peşinde koşan bir çok kişi olmaktadır. Bu nedenle yatırımcılar çalışacakları emlak danışmanını çok iyi seçmelidir.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın