Kayabaşı Mahallesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2015 - 1:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kayabaşı Mahallesi'nde inşaatıBaşakşehir’de yüzlerce meyve ağacı inşaat çalışmaları kapsamında kesildi. 70’e yakın meyve ağacının kendisinden habersiz kesildiğini söyleyen bir arsanın sahibi, kesimi TOKİ’nin yaptığını iddia etti.
Kayabaşı Mahallesi’nde inşaat çalışmaları kapsamında çok sayıda ağacın kesildiği belirtildi. İş makinalarının yüzlerce ağacı kestiğini ifade eden mahalleli, tepkiler üzerine çalışanların iş makinelerini bırakıp gittiklerini söyledi. Bu bölgede ikamet eden Ramazan Türkan da arsasındaki 50 meyve ağacının TOKİ tarafından kendisinden habersiz kesildiğini iddia etti.

Arsayı 20 yıl önce aldıklarını söyleyen Türkan, buraya meyve fidanları diktiklerini anlattı. Türkan, yaşanan olayı da şöyle ifade etti: “Kovalarla su getirerek ağaçları büyüttük. Sabah bir haber geldi, iş makinesi gelmiş tüm ağaçları sökmüş. Komşular bizi aradı. Biz gelene kadar adamlar makinelerini yukarı çıkarmış. Soruyoruz, “TOKİ’nin adamları, TOKİ’nin dozerleri” diyorlar. Ben bir anlaşma, sözleşme yapmadım, yerimi satmadım. Sonra diyorlar ki yanlış olmuş. Yanlış olmuş da bu kadar ağaç ne olacak? Adamlar dozeri bırakıp kaçıp gitmişler. Komşularımız “Adamlar buraları satmadı” deyince yukarı çıkarıyorlar. Bahçemde 50 ağaç vardı. Bina yapacak diye bu ağaçları kestiler yazık değil mi?”

Çocukluğundan beri aynı mahallede yaşadığını söyleyen Ahmet Baybanak ise meyve bahçelerinin bulunduğu yeri yıktıklarını söyledi. Daha sonra iş makinelerinin başında bulunan yetkilinin alt bahçeye inmesini söylediğini anlatan Baybanak, “Dozer manevra yaptı aşağıdaki ağaçları yıktı. Aynı şekilde 2-3 gündür burayı mahvettiler. Kivi bahçesini de yıktılar, hurdacıya verdiler. Elma bahçesini mahvettiler. Antalya’ya buradan elmalar gidiyordu. Kiraz, elma bahçesi vardı. Bahçede 300-400 ağaçtan fazla kesildi. Ben doğma büyüme buralıyım, çocukluğumda bu ağaçlar buradaydı.” diye konuştu. CİHAN

Kayabaşı Mahallesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor ile Benzer Yazılar:

17 Ağustos 2015 Saat : 1:30

Kayabaşı Mahallesi’nde inşaat çalışmaları sürüyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–