Torunlar GYO Kayaşehir Projesi Nerede?

Kategori: - - 15:30

Torunlar GYO Kayabaşı projesinin inşaat çalışmaları 2018 yılında başlayacak. Torunlar GYO İstanbul’un yeni şehrinin kurulacağı arsada bir karma kullanım projesi gerçekleştirmeyi planlıyor.
Torunlar GYO Kayabaşı projesi Toki Kayaşehir Konutları ile Kiptaş Kayabaşı Konutlarının arasında kalan bölgeye yapılacak.

İstanbul genelinde, yerleşim alanı olarak gelişecek bölgelerin başında Kayabaşı Bölgesi gelmektedir. Hâlihazırda, inşaat yatırımlarının ve konut gelişiminin başladığı bölgede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Yenişehir Projesi”ni hayata geçirmesi planlanmaktadır. Kemerburgaz, Kayabaşı ve Başakşehir bölgesini içine alacak şekilde planlanan bu bölge içinde yaklaşık 1 milyon 500 bin kişinin yaşaması amaçlanmakta ve Yenişehir Projesinin çekirdeğinin ‘Kayabaşı’ olacağı öngörülmektedir. Proje kapsamında Kayabaşı’nda prestijli konut alanları ve ticaret aksları gibi fonksiyon alanlarının yer alması tasarlanmaktadır.

Değerleme şirketince 60.835,20 m² arsaya 25,2 milyon TL değer biçilmiştir. Torunlar GYO, İstanbul’un yeni şehrinin kurulacağı arsada bir karma kullanım projesi gerçekleştirmeyi planlıyor. Tahmini inşaata başlama tarihi 2018’dir.

Torunlar GYO Kayaşehir Projesi Nerede
Yenişehir projesi kapsamında toplam 42 bin hektar büyüklüğündeki alan üzerinde, 3. Havaalanı ve farklı özelliklere sahip şehirlerin bulunması planlanmaktadır. Yenişehir projesi kapsamında yer alması planlanan, eğitim, sağlık, ticaret, çalışma ve konut gibi merkezlerin bulunacağı yeni kentlerin, yeraltı ve yer üstü raylı sistem hatları ile birbirlerine bağlanması planlanmaktadır.

Torunlar GYO’nun arsası İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Güvercintepe Mahallesi’nde yer almakta olup, yakın çevresinde TOKİ Kayabaşı 1. Etap Evleri, Rumeliler Sitesi, Tekstil İşçileri Kooperatifi, Kiptaş Kayabaşı Konutları, İSKİ Fatih Sultan Mehmet İçme Suyu Tasfiye Merkezi ve birçok konut yer almaktadır.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın