İstanbul’da dar gelirliye konut satışı devam ediyor

Kategori: - - 12:59

İstanbul’da yaşayan dar gelirli vatandaşlar kendilerine uygun bir konut bulmak da zorlanıyor. Bu alanda dar gelirlinin imdadına TOKİ ve KİPTAŞ yetişiyor.
Türkiye’nin en büyük toplu konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ İstanbul’da ikamet eden dar gelir sınıfındaki vatandaşları konut sahibi yapabilmek için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor.

TOKİ’nin 2018 yılında İstanbul’da sosyal konut üretim hedefi 3 bin ile 3 bin 500 adet konut arasında. KİPTAŞ’ın 2018 yılı sosyal konut üretim ise 3 bin olarak belirlendi. İstanbul’da dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapmak için uygun fiyatlı sosyal konutlar üreten TOKİ ve KİPTAŞ yeni projelerini art arda satışa sundu.

KİPTAŞ 28 Mart 2018 tarihinde İstanbul Avrupa Yakası Silivri’de inşa ettiği evleri satışa çıkardı. TOKİ de Kayaşehir’de inşa ettiği toplam 605 adet konuta yer verilen projesini 2 Nisan tarihinde satışa çıkardı.

Dar gelirli vatandaşların konut satın alabilmesini kolaylaştırmak için uygun fiyatlı konut üretimlerine devam eden KİPTAŞ İstanbul Avrupa Yakası’nın sakin ve düzenli ilçelerinden Silivri’de hayata kazandırdığı KİPTAŞ Silivri Konutları’nı kısa bir süre önce satışa çıkardı. 3 etap şeklinde hayata geçirilen projenin satışa çıkan üçüncü etabında toplam 508 adet konut yer veriliyor. Konut fiyatlarının 119 bin TL’den başladığı projede 24 ay vade farksız taksitle konut sahibi olunabiliyor.

TOKİ’nin İstanbul Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir’de hayata kazandırdığı TOKİ Kayaşehir Konutları’nda ise daire fiyatları 160 bin TL’den başlıyor. En az ayda 667 TL’den başlayan fiyatlarla konut sahibi olunabilen projede daireler 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan kura ile sahiplerine te4slim edilecek.

Alt gelir grubunda yer alan vatandaşları konut sahibi yapmak için uygun ödeme koşulları ve uygun fiyatlarla sosyal konut projeleri üretmeye devam eden TOKİ ve KİPTAŞ’ın 2018 yılı hedefleri de vatandaşın yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Etiketler:, , , ,

İstanbul’da dar gelirliye konut satışı devam ediyor için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Hidayet Tahiroğlu  yorumladı. 14:33 - 16 / 04 / 2018:

    Tokı pendik projesi ne zaman olacak merakla bekliyorum.

Bir yanıt yazın