TOKİ’nin İndiriminde Sona Doğru

Son Güncelleme: 5 Kasım 2020 - 12:49 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,

0 Paylaşımlar

TOKİ’nin daha önceki satışları ile ev, işyeri almış olan vatandaşlar için geleneksel indirim kampanyası başvuru sürecinde sona yaklaşıldı.

Halen borç ödeyen vatandaşların belli koşulları sağlamaları durumunda yararlanabildikleri TOKİ indirim kampanyasında yer alan şartlar, indirim oranları, başvuruların hangi tarihe kadar nereye yapılacağı detayları şu yönde;

TOKİ Silivri

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

TOKİ indirim kampanyasına başvuruda bulunmak için öncelikle sağlanması gereken koşul borç süreci.

Bu kapsamda kampanyadan satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları faydalanacak. Ayrıca 12 aydan daha kısa vadeli borcu olanlarda indirimlerden faydalanamayacak.

Yüzde 20 İndirim Uygulanacak TOKİ Başkanlığı evi yada işyeri olan vatandaşların borçların tamamını kapatmak istemeleri durumunda yüzde 20 oranında indirim uygulanacağını duyurdu.

Bu çerçevede 100 bin TL borcu olan bir vatandaş bu parayı peşin ödemek istediğinde 80 bin TL’ye borcunu kapatmış olacak. Borcunun tamamını kapatamayan vatandaşlar ise borçlarının en az yüzde 25’lik kısmını ödemeleri durumunda indirimlerden faydalanacaklar.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın indirim kampanyası Ekim ayı sonuna doğru başladı. Halkbank ve Ziraat Bankası’na yapılacak olan başvurular ile yararlanılabilecek olan indirimler için son başvuru 19 Kasım olarak açıklandı.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ’nin İndiriminde Sona Doğru ile Benzer Yazılar:

5 Kasım 2020 Saat : 12:49
  TOKİ

TOKİ’nin İndiriminde Sona Doğru Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–