TOKİ arsasına 900 milyon lira teklif

Kategori: - - 17:14

Toki Küçükçekmece Arsa

Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi ‘de yer alan 20 bin 776 metrekarelik TOKİ arsası için yapılan ihalesinin ikinci oturumda, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lira teklif sunuldu.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi’ndeki 20 bin 776 metrekarelik alan için TOKİ tarafından düzenlenen ihalenin ikinci oturumu tamamlandı. İhaleye Makro İnş, Ak Yapı İnş, Fuzul Yapı İnş.& Al Zamil Gayrimenkul & Seha İnşaat İş ortaklığı ve Gül Yapı & Çebi Yapı İş Ortaklığı ve Torkam İnş. & Nar Kentsel Dön. İş Ortaklığı katıldı.

Gelir paylaşım modeliyle yapılan ihalenin ikinci oturumuna katılan beş firmadan Torkam İnş. & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lirayla en yüksek teklifi verdi.

“Arsa, yatırımcılar için yeni fırsat sunuyor”

TOKİ Başkanı Ergün Turan, ihaleyle ilgili yaptığı açıklamada, “Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor.” diye konuştu. Kartaltepe Mahallesi

TOKİ’nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna ifade eden Turan, ‘Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı’ modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağladıklarını, böylelikle dar gelirli ve konuta erişmekte zorlanan vatandaşların konut ihtiyacını karşıladıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın