TOKİ’den Sarıkamış’a anlamlı proje

Kategori: - - 10:40

Şehitlik Projesi

Sarıkamış’ta şehit verdiğimiz askerlerimiz anısına TOKİ’den anlamlı dev proje yola çıktı. 100.yılın anma etkinlikleri alanında yapılacak proje için bir anma parkı inşa edilmeye başlandı. Başbakanlığın onayından geçen proje ulusumuzunda mücadele verdiği Birinci Dünya Savaşı sırasında verdiğimiz on binlerce şehidin anısına bu parkı yapma kararı alındı.

Anma etkinlikleri kapsamında yapılacak bu parkın ismi ise Sarıkamış Harekatı Anma ve Tören Alanı olarak geçeceği belirtildi. Şehitler Parkın içinde yer alacak tören alanının yaklaşık olarak 70 bin kişilik olduğu açıklandı. Hava şartlarına aldırış etmeyen yetkililer parkın yapımına başladılar. Soğuk havalar nedeni ile inşası yapılan anma töreninin malzemeleri değişiklik gösteri, örneğin çimento harcınca su yerine antifriz, buz çözücü görevinde ise kalsiyum klorürden faydalanıldı.istanbultokikonutlari.com

Sarıkamış ilçesinde temeli atılan proje 2 Ocak tarihinde başlaması beklenen anma etkinliklerine kadar hazır olacağı söylendi. Anma törenini düzenleyen insanlardan tutun projede yer alan diğer insanlara kadar herkes seferberlik ilan etti. Ulusal bilincin hakim olduğu proje Türk halkı tarafından gurur ile karşılandı. Çalışmalar titizlikle devam ederken şehitler adına yapılan bu projenin uygulama süreci her türlü denetim kontrolünde ilerlemeye devam ediyor.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın