TOKİ’den Emeklilere Ucuz Konut!

Kategori: - - 09:38

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Türkiye’nin dört bir yanında konut yapımını sürdüren TOKİ’nin projeleri hız kesmeden devam ediyor. Yıllarca çalışıp, ikramiyesiyle ve kıdem tazminatı ile günümüz şartlarında ev alamayan emekliler, TOKİ’nin en yakın takipçileri arasında yer alıyor.

TOKİ her projesinde emekliler için ve dar gelirliler için konut ayırıyor. Anadolu’nun farklı kentlerinde projelerine devam eden ve sahibini bekleyen projeler mevcut. Emeklilere Ucuz Konut

Önümüzdeki aylarda kuraları çekilip teslim edilecek olan TOKİ’lerde yeni inşaatlar için de geri sayım başladı.

Her TOKİ Projesi’nde Emeklilere Pay Var!

Adana’da Sarıçam’da emeklilere özel proje yapan TOKİ, 825 adet konut projesinde 300 adet Emeklilere Ucuz Konut ayırdı. 300 kişiden 265 kişinin Emekli Hak sahibi olduğu belirlendi. Bu 265 kişi için de kura çekimi yapılacak. Emeklilere özel bu projede 2 oda 1 salon daire seçenekleri var. Evler ise 121 liradan satışa sunuluyor. Hak sahipleri de 7 Kasım tarihinde noter huzurunda belirlenecek.

Kura sonrasında emekli hak sahipleri, Kasım ayının 13- 24 günleri arasında satış sözleşmesi imzalayabilecek. Projede yer alan daireler için satış sözleşmeleri Ziraat Bankası’nın Sarıçam Şubesi’nde imzalanacak. Ayrıca emekli grubu projelerinde hak sahibi olup da sözleşme imzalayanlar konutlarını evlerin borcu bitene kadar satamayacak.

Hatay Reyhanlı’da ve Kütahya İnköye’de de benzer projeler mevcut.

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, emekliye özel konutlarla ilgili açıklama yaptı. Evi olmayan emekliler için her projeden ayrılan konut oranı %25.240 aya kadar vadeli satış yapıldığını belirten Turan, taksit oranlarının 250 liradan başladığını da söyledi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın