Projeler ile yüzünü yenileyen Halkalı

Kategori: - - 08:12

Halkalı son dönemde İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri haline geldi.

Yıllar önce İstanbul’un çöplüğü olarak anılan Halkalı, bugün moden bir kent’e dönüşüyor. Son yıllarda TOKİ, Emlak Konut GYO ve özel sektörün çabasıyla kentsel dönüşüm projeleriyle yüzünü yenilemeye başlayan Halkalı, İstanbul’un en fazla değerlenen bölgelerinden birisi haline geldi. İlk etapta TOKİ’nin toplu konutlarıyla harekelemeye başlayan, ardından hasılat paylaşımı ihalelerle özel sektörün de yönel­diği Halkalı’da şimdi hem ulaşım hem de şehirleşme açısından önemli projeler gerçekleştiriliyor.

METREKARE FİYATLARI 10 BİN TL

2000’li yılların başında metrekare fiyatlarının 500-600 TL civarında olduğu Halkalı’da şu anda gerçekleştirilen projeler­de metrekare fiyatları şu anda bazı projeler­de 4 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Projelerin prim oranları ise yüzde 70-80’i bulabiliyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, bölgeyle ilgili ulaşım ve konut projelerinin tamamlanması ile metrekare fiyatlarının 10 bin TL’yi görebileceğini açıklanmıştı.

Toplam 712 bin nüfusu ile İstanbul’daki büyük ilçelerden biri olan Halkalı’da şu anda 15 bin 700 konut bulunuyor. Emlak Konut GYO ise, Halkalı Atakent’i bölgesinde 5 bin 700 konutun ihalesini gerçekleştirdi ve bu konutların tümü şu anda satışta bu­lunuyor. Bölgede Avrupa Konutla­rı, Dumankaya, Eroğlu, Şua İnşaat, Soyak, Sinpaş GYO gibi kuruluşların konut projeleri hayata geçerken, yeni projeler de başlamaya devam ediyor.

BEKLENEN TEMAPARK

Atakent bölgesinin en önemli beklentisi ise Temapark oluyor. Temapark’a ilk kazmanın bu yılın ortalarında vurulması bekleni­yor. Temapark’ın gerçekleşmesiyle bölgenin daha da değer kazanacağı bekleniyor.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın