Toki Konutlarından Dairemi zamanında teslim almazsam ne yapmalıyım?

Kategori: - - 14:52

Toki konutlarda indirim

Toki Konutları, teslim tarihinden önce hak sahiplerine vermiş durumda. Ancak zamanında teslim edilememiş konutlar için ne yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım? sonucu ne olur diyorsanız haberimizi okuyunuz.

TOKİ 3 sahiplerinin mağduriyeti genç avukat sayesinde giderildi

Yapımına 2008 yılında başlanan ve teslim tarihi 6 ay geciktirilen TOKİ 3 konutlarında hak sahiplerinin uğradığı zarar,  askerden yeni gelen ve ilk davası için kollarını sıvayan 25 yaşında ki genç Avukat Süleyman Esin sayesinde giderildi. Esin,  hak sahiplerinin TOKİ’ye açtığı davayı kazanma başarısı göstererek, hak sahiplerine kişi başı 2.500 TL para kazandırdı.

Özgür TEKER

Manisa – Turgutlu yolu üzerindeki 3. Etap konutlarının 2009 yılı Ağustos ayında teslim edileceği söylenirken teslim tarihi önce Ekim 2009′a uzatılmış, daha sonra da 2009  yıl sonunda teslim edileceği söylenmişti. Yaklaşık 6 ay geç teslim edilen TOKİ 3 evleri TOKİ’nin başına dert açtı. 24 ay taahhüt karşılığı 6 bin TL peşin para veren TOKİ 3 sakinleri mağdur oldukları gerekçesiyle konuyu yargıya taşıdı. Askerliğini yeni bitiren ve daha henüz hiçbir davaya girmeyen genç Avukat Süleyman Esin’e başvuran TOKİ 3 sakinleri açılan dava sonucu 4 ay sonra mutlu sona ulaştı. 70 konut sahibinin açmış olduğu dava sonucu TOKİ’den toplam 130 bin TL para elde eden genç Avukat Süleyman Esin, bayram öncesi yeni açmış olduğu ofisinde paraları TOKİ 3 mağdurlarına eşit bir şekilde dağıttı.

Çok zor ve yorucu bir dava geçirdiklerini söyleyen Esin, ilk davasını kazanmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tesadüfen TOKİ 3 mağdurlarına denk geldiğini ifade eden Süleyman Esin, bu davayı kendisine vermeleri karşılığında mağdur olan tüm TOKİ 3 vatandaşlarının yüzünü güldüreceğini söyledi. Dava sonuçlanır sonuçlanmaz, tebrik telefonları ve ziyaretleri ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Esin, kendisi ve geleceği için büyük bir adım attığını söyledi. Çoğu kirada oturan ve konut teslim tarihine göre planlar yapan yüzlerce Manisalı vatandaşın mağdur olduğunu söyleyen Esin, 24 ay taahhüt edilip geç teslim edilen bütün TOKİ 3 ev sakinlerinin kendisine gelmesinin yeterli olduğunu söyledi. Çok zor şartlar altında bu davaya girdiğini söyleyen ve sadece bu dava için 25 bin TL kredi çektiğini dile getirerek ” Büyük bir risk aldım. Ama ciddi anlamda birileri mağdur olmuştu. Açılacak olan davada kesinlikle kazanacağımızı düşündüm. Gece gündüz demeden bu dava için çalıştım ve sonunda hak yerini buldu” dedi.

Etiketler:

Bir yanıt yazın