Maltepe’nin Dönüşüm Planı

Kategori: - - 08:57

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin, Esenkent dönüşüm planlarını onaylayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na minnettar olduklarını bildirdi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin, Esenkent dönüşüm planlarını onaylayan İstanbulBüyükşehir Belediye Başkanı’na minnettar olduklarını bildirdi.

Mustafa Zengin, imar planlarının İstanbul Büyükşehir Meclisi tarafından onaylanmasının ardından Esenkent sakinleriyle Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

Burada yapılan bilgilendirme toplantısında ‘yol arkadaşlarım’ diye hitap ettiği Esenkent halkına seslenen Başkan Zengin, şeffaflık ve bilgi paylaşımı ile üç yıldan beri sürdürdükleri çalışmaların sonucunda Bayramsevinciyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Her türlü gecikme ve ufak tefek engellemeleri geride bıraktıklarını, sabırla güzel sona ulaştıklarını dile getiren Zengin, “Sonuçta belli bir noktaya geldik. Bu bilgileri sizlere aktarmak için bir bilgilendirme ofisi kuracağız. Sizler orada arkadaşlarımızla kendi adalarınız, kendi daireleriniz adına konuşarak sağlıklı bilgiyi tek elden alacaksınız. Bu da bizim Esenkent’e verdiğimiz önemin bir göstergesi. Sizleri de sabrınızdan dolayı alkışlıyorum. Emeği geçen bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada arkadaşlarımız, en altta emekçiler olarak alkışı hak ettiler” dedi.

Meclis üyeleri ile imar komisyon üyelerine de teşekkür eden Başkan Zengin, şöyle devam etti:

“Planlarda siyasi risk alarak ortaya koyduğumuz önergelerimizin kabul edilmeyeceği konusunda bile kuşkularımız varken cesaretle üzerine gittik. “Bu riski alacağız’ dedik. İmar komisyonumuz iki buçuk emsal temsil ederek İBB’ye gönderdi. Oradaki sevgili arkadaşlarımız bu yürekten isteğimizi anladılar ve sürekli yaptığımız anlaşmalarda onlara bunu kabul ettirme başarısını sağladık. Riski alan bizdik ama onları kabul eden yürekli insanlar, Büyükşehir İmar Komisyonu üyeleriydi, onları da alkışlıyorum.”

Baştan beri Esenkent’te “TOKİ’ye rağmen” dönüşüm sağlamak istediklerini belirten Başkan Zengin, imar planlarını “bazı çevrelerin geciktirmesine karşın yaptıklarını ve bunun için son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a minnettar olduklarına ifade etti. Zengin, Topbaş’a da bizzat teşekkür edeceğini ve Esenkent yoluyla ilgili ricada bulunacağını söyledi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın