TOKİ Kocaeli ‘nde Alt Gelir Grubu Konut Satışı

Kategori: - - 07:45

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

TOKİ Kocaeli Dilovasında geliştirilen Toplu konut uygulaması dahilinde Satışa çıkartıldı.Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 915 konutluk Kocaeli Dilovası Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve TOKİ İdaresi stoğunda yer alan 112 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunuldu.

TOKİ Dil Ovası Alt Gelir Grubu Konut Uygulaması Satış Duyurusu

KOCAELİ DİLOVASI ALT GELİR GRUBU TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU/ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 915 konutluk Kocaeli Dilovası Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve İdaremiz stoğunda bulunan 112 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

1. Satıcı : Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (İdare) Adres : Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) 34307 Halkalı – Küçükçekmece / İSTANBUL İletişim İnternet : www.toki.gov.tr
İletişim Telefon : 0212- 495 40 40 / 444 86 54

2. Kocaeli Dilovası Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin Dilovası Şubesi aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutun başvuruları, 18 Ekim – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir.

3. Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır. En düşük ve en yüksek fiyatlar ile %12 peşinat 180 ay vade ve %20 peşinat 216 ay vade alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır. KONUT SATIŞ / ÖDEME BİLGİLERİ KONUT TİPİ EN DÜŞÜK EN YÜKSEK KONUT FİYATI (TL) SATIŞ TARİHİNDE ÖDENECEK PEŞİNAT TUTARI (TL) VADE (AY) BAŞLANGIÇ TAKSİDİ (TL) A, B ve C TİPİ 114.827,57 13.779,31 180 561,38 2+1 99,71 m2 94,98 m2 22.965,51 216 425,29 75,13 m2 167.990,61 20.158,87 180 821,29 112 Adet 33.598,12 216 622,19 Sözleşme imzalama esnasında, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka T.C. BAŞBAKANLIK komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında sırasında bankaca tahsil edilecektir. Ayrıca bu tutarlar her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden ALICI’dan tahsil edilir.

4. Proje yapı ruhsat tarihi 30.03.2016 ’dir.

5. Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

6. Konut alıcısı, Gayrimenkul’ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

7. Konut alıcıları, peşinat miktarını 18 Ekim – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin Dilovası şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve Yİ-ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Teslim tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönemden itibaren başlatılacaktır.

8. Konutlarının anahtar teslim süresi sözleşme tarihinden itibaren en geç 36 ay olup, teslim işlemleri İdarece belirlenen program çerçevesinde yürütülecektir.

9. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin; a. T.C. vatandaşı olması, b. Kocaeli İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Kocaeli ili nüfusuna kayıtlı olması, c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bit konutun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç), e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.) g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

10. Başvuru sahipleri, 1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kocaeli il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge ibraz edecektir. 2. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, • Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.) • Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri, Sözleşme imzalama aşamasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin Dilovası Şubesine İbraz edeceklerdir.

11. Alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

12. Satış ile ilgili bankacılık hizmetleri, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin Dilovası Şubesi aracılığıyla yürütülecektir.

13. Konut satış bedellerine, KDV, Banka Komisyonu (BSMV ile birlikte) dâhil edilmemiştir. Bu tutarlar hak sahibi olacaklara aittir.

14. Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN: TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı: 444 86 54

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın