Toki Kayabaşı’na 2 bin 512 konutluk proje

Kategori: - - 10:25

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayabaşı’nda mahalle konseptinde inşa edilen beş etaplık, 2 bin 512 konutluk projeyi denetledi. kayaşehir

 

Kayabaşı mahalle konsepti
TOKİ Başkanı Turan, İstanbul’un en büyük konut alanı olan Başakşehir ilçesi Kayabaşı bölgesinde, yapımı devam eden 2 bin 512 konutluk şantiyede incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kayabaşı mahalle konsepti
İstanbul Kayabaşı

Turan, Kayabaşı 18. bölgede, 2 etap halinde yapımı süren ve geniş peyzaj alanlarıyla öne çıkan bin 217 konutluk proje alanını da gezdi.

Şantiyeleri, havadan çekim yapan “Drone” görüntüleriyle de izleyen Turan, projelerin arazinin topoğrafyasına uyumunu kontrol etti.

TOKİ Başkanı Turan, daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ile TOKİ tarafından inşa edilen “Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi” şantiye alanına giderek çalışmaları yerinde gördü, yetkililerden bilgi aldı.

 

Kayabaşı mahalle konsepti
İstanbul Kayabaşı

Söz konusu proje kapsamında belediye hizmet binası, kültür merkezi, evlendirme dairesi ve ticaret merkezi binaları yapılıyor. İnşaat alanı 85 bin metrekare olan projede, 26 bin metrekare peyzaj alanı planlandı. Modern mimari detayların ön planda tutulduğu proje, kamu binaları açısından örnek olacak.

Mahalle konseptinde, 5 etaptan oluşan proje tamamlandığında, sosyal donatıları ve küçük esnafın yer alacağı ticari birimleriyle yeni bir yaşam alanı oluşacak.

Etiketler:, , , ,

Toki Kayabaşı’na 2 bin 512 konutluk proje için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. FATIH MUYAN  yorumladı. 16:22 - 25 / 07 / 2016:

    bu satislardan nasil haberimiz olacak

  2. itk.com  yorumladı. 18:48 - 25 / 07 / 2016:

    satış duyurusu açıklandığında yayınlayacağız

  3. Ahmet Selim Eser  yorumladı. 21:00 - 31 / 07 / 2016:

    Satışlar hangi tarihte olacak .

Bir yanıt yazın