Toki Kayabaşı’na 2 bin 512 konutluk proje

Son Güncelleme: 7 Temmuz 2016 - 10:25 3 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kayabaşı mahalle konseptiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayabaşı’nda mahalle konseptinde inşa edilen beş etaplık, 2 bin 512 konutluk projeyi denetledi.

TOKİ Başkanı Turan, İstanbul’un en büyük konut alanı olan Başakşehir ilçesi Kayabaşı bölgesinde, yapımı devam eden 2 bin 512 konutluk şantiyede incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Turan, Kayabaşı 18. bölgede, 2 etap halinde yapımı süren ve geniş peyzaj alanlarıyla öne çıkan bin 217 konutluk proje alanını da gezdi.

Şantiyeleri, havadan çekim yapan “Drone” görüntüleriyle de izleyen Turan, projelerin Kayabaşı mahalle konseptiarazinin topoğrafyasına uyumunu kontrol etti.

TOKİ Başkanı Turan, daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ile TOKİ tarafından inşa edilen “Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi” şantiye alanına giderek çalışmaları yerinde gördü, yetkililerden bilgi aldı.

Söz konusu proje kapsamında belediye hizmet binası, kültür merkezi, evlendirme dairesi ve ticaret merkezi binaları yapılıyor. İnşaat alanı 85 bin metrekare olan projede, 26 bin metrekare peyzaj alanı planlandı. Modern mimari detayların ön planda tutulduğu proje, kamu binaları açısından örnek olacak.

Kayabaşı mahalle konseptiMahalle konseptinde, 5 etaptan oluşan proje tamamlandığında, sosyal donatıları ve küçük esnafın yer alacağı ticari birimleriyle yeni bir yaşam alanı oluşacak.


---------------------------------------------------------------------------------

Toki Kayabaşı’na 2 bin 512 konutluk proje ile Benzer Yazılar:

7 Temmuz 2016 Saat : 10:25
  TOKİ

“Toki Kayabaşı’na 2 bin 512 konutluk proje” için 3 Yorum

  1. FATIH MUYAN dedi ki:

    bu satislardan nasil haberimiz olacak

  2. Ahmet Selim Eser dedi ki:

    Satışlar hangi tarihte olacak .

Toki Kayabaşı’na 2 bin 512 konutluk proje Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–