TOKİ İndiriminden 17 Bin Kişi Faydalandı

Kategori: - - 16:14

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yapmış olduğu yüzde 20 indirim kampanyası ile 17 bin 706 vatandaşın başvurduğunu ve 950 milyon 767 bin lira para yatırarak borçlarını sıfırladığını ifade etti.
17 Bin 706 Başvuru

TOKİ Başkanı Ergün Turan yapmış olduğu yazılı açıklamasında, borcunu ödeyip tapusunu erken almak isteyen 17 bin 706 vatandaşın başvurduğunu belirterek; “Vatandaşlarımız kampanyaya 950 milyon 767 bin lira para yatırdı ve borçlarını sıfırladı. Kampanyamızdan yararlanan vatandaşlarımızın yüzde 70’i borcunu ‘yastık’ diye tabir ettiğimiz kişisel tasarrufları ile kapattı. Bu durum, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen, milletimizin ülkemizin ekonomisine ve geleceğine duyduğu güvenin önemli bir kanıtıdır. Ayrıca birikimlerin konut amaçlı kullanılması da sektörümüze duyulan güven ve ilginin göstergesidir” açıklamasını yaptı.

Dar ve Orta Gelirli Aileler İçin Kampanyalar Düzenleniyor

Dar ve orta gelirli ailelerin konut sahibi olmaları için çalıştıklarını belirten Turan; “Bu kesimin en rahat ve en kolay ödeme yapabilmeleri için sürekli kampanyalar düzenliyoruz. Gerek katılım oranı gerekse kredi kullanmadan ödeme yapılan oran bizleri sevindirdi. Kredi kullanılmadan tasarruf ile gelen ekonomiye kazandırıldı” ifadelerine yer verdi.

İnşaat Sektörüne Gözümüz Gibi Bakmalıyız

Gayrimenkul sektörünün, ekonomi açısından en önemli sektör oluğunu belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan; “Ülke açısından katma değeri yüksek malların, ihraç edilecek ürünlerin üretilmesi asıl olan şeydir. Dolayısıyla sanayi önceliğimizdir. Hedeflerimize ulaşmamız için inşaat sektörü şu an bulunduğundan daha ileride olmalı. İnşaat sektöründeki hadise çok geniş ve hızlı şekilde katmanlara ulaşan bir sektör. Ekonomik büyüme olduğunda itici güç olarak ortaya çıkıyor. İnşaat sektörüne gözümüz gibi bakmalıyız” açıklamasında bulundu.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın