TOKİ Denizli ‘de 110 Konut Yapacak

Kategori: - - 08:19

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Denizli’nin Honaz ilçesinde 110 konutluk proje inşa edecek. 17 Ocak’ta gerçekleştirilen ihale kapsamında konut, ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye’nin tüm bölgelerinde çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. 17 Ocak’ta gerçekleştirilen ihale kapsamında Denizli’nin Honaz ilçesi Kaklık Mahallesi’ne 110 konutluk proje inşa edilecek. Projede konutların yanı sıra ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor. Projede yer alan dairelerin 30’u 2+1 ve 80’i ise 3+1 şeklinde tasarlandı. Yükseklikleri zemin+3 olarak inşa edilecek.

Modern mimari geleneksel tasarımla birleştirilecek. Cephelerde estetik ve zengin görünüm açısından zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler ve kat silmeleri kullanıldı. Yatay mimari konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, parkları, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor. TOKİ Denizli

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın