Kayaşehir Pazar yerinin temeli atıldı

Kategori: - - 10:18

Kayaşehir Pazar temel atma

Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nın temelleri Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katıldığı bir törenle atıldı.

Başakşehir Belediyesi’nin ilkini Başakpazar Fuar ve Sergi alanı ile başlattığı semt pazarlarını kapalı alana dönüştürme projesi Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı ile devam ediyor. Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nın temel atma törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin yanı sıra, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Hatice Demiralay, Nurettin Ertemel, Haluk Dikbaş, Bedri Sinan Gül ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Temel atma töreni Sanatçı Orhan Hakalmaz konseri ile başladı. Hakalmaz konser öncesi, “Ülkemize taş taş üstüne koyan herkesten Allah (c.c) razı olsun. Kapalı Pazar alanı hayırlı uğurlu olsun” dedi. Sanatçı, Türk Halk Müziğinin sevilen parçalarını Başakşehirliler ile birlikte seslendirdi.

‘Sular Vadisi’nden daha büyük bir vadi yapacağız’

Temel Atma Töreninin açılış konuşmasını yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bölgeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi, “Yeni İstanbul denince ilk akla gelecek ilk isim Başakşehir, Başakşehir’de de Kayaşehir akla gelecek. Kayaşehir’de çok büyük bir meydanı olan içerisinde Kaymakamlığı, Belediye Binası, Emniyet Müdürlüğümüzü tek bir binada topluyoruz. Bu sene inşasına başlanacak. Metro durağımızı da buraya taşıyacağız. Kayaşehir’e Sular Vadisi’nden daha büyük 7 km.lik bir vadi yapacağız.”

Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nın Ekim 2015 bitirileceği müjdesini de veren Belediye Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü, “Kapalı Pazar alanımız AVM konforunda olacak. Yürüyen merdiveni, asansörü, otoparkı, ısıtması, havalandırması, deneme kabinleri servisi ile Türkiye’nin en modern pazarı olacak. Kapalı Pazar yerlerimizi tüm mahallelerimize taşıyacağız. Başakşehir’de tüm semt pazarlarımızı kapalı pazar alanına dönüştüreceğiz. Burası üçüncü kapalı pazar yerimiz. Yakında da Şahintepe’nin kapalı pazarını yaparak devam edeceğiz.”

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ise yaptığı selamlama konuşmasında, “Her şeyin en güzeline siz vatandaşlarımız layık. Kapalı Pazar alanının hayırlı olmasını diliyorum. Siyasal istikrarın devam etmesi gerekiyor. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara müsaade etmeyeceğiz. Hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Herkesin dini, ırkı, yaşam tarzı ne olursa olsun onurlu bir şekilde yaşayabileceği bir Türkiye vaad ediyoruz. Türkiye’yi ekonomik, siyasi olarak küçültmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz” dedi.

‘Ülkemiz üzerinde oynana oyunları gördükçe azap çekiyorum’

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce yaptığı konuşmada “Bilmek azaptır. Bu ülke üzerinde oynana oyunları gördükçe azap çekiyorum. Bu ülkenin birlik olmamasını istemeyenleri gördükçe uyuyamıyorum, rüyalarımıza giriyor. Türkiye 300 yıldır ne zaman ayağa kalkmaya kalksa, ne zaman iki yakasını bir araya getirmeye kalksa ama içerden ama dışarıdan kafamıza çorap örmeye kalkıyorlar. O darbeler, terör olmasa biz bu yerleri daha önce yapmaz mıydık? Biz nerelerden nereye geldik. Evlatlarımız şimdi kendi ürettiğimiz silahlar ile askerliklerini yapabiliyor. Şimdi en modern savaş gemisi tersanemizde yapılıyor. Türkiye’nin en büyük havaalanını yapıyoruz.”

Türkiye’nin büyümesinden rahatsız oluyorlar, diyen Bakan Güllüce “Geçtiğimiz yolları unutmamalıyız. Türkiye artık fazla oluyor, dediler. Ama sizler size inat büyüyeceğiz, size inat Yeni Türkiye olacağız, dediniz. 7 Haziran seçimleri çok önemli. Başkaları iktidar olalım Suriyelileri ülkeden göndereceğiz, diyorlar. Bu bizim dinimize inancımıza sığar mı? Bizim töremiz bize sığınanı düşmana teslim etmeyi kabul etmez. Onlara yetimlerin, anaların ahı yeter” dedi.

Bakan Güllüce, türkü söyledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile birlikte Kayaşehir Kapalı Pazar Akanı’nın temellerini hayırlı olsun dilekleri ile attı.
Temel atma töreninde Bakan Güllüce, Orhan Hakalmaz’ı sahneye davet ederek ‘Bu gün bize pir geldi’ parçasını sanatçı ile birlikte seslendirdi.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir yanıt yazın