Kayabaşı Rami Kuru Gıda Sitesinde Son Durum

Kategori: - - 08:40

Rami Kuru gida

EPP tarafından üstlenen Rami Kuru Gıda Sitesi projesi Toki’ye geçti. İstanbul Rami Kuru Gıda Toptancı Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı, Toki Başkanımız bize artık bizzat kendisinin işin başında olacağı sözünü verdi dedi…28 yıl önce Eyüp’teki tarihi Rami Kışlası’na geçici olarak gelen Kur Gıda Hali, o tarihten bu yana taşınmayı bekliyor.20 Eylül 2011’de İstanbul Gıda Toptancıları Derneği (İGTOD) ile Toki iştiraki Emlak Planlama İnşaat Yönetimi (EPP) arasında bir anlaşma imzalanmıştı.Anlaşmaya göre EPP Kayabaşı’nda yeni bir kuru gıda sitesi yapacaktı. O dönem Rami Kuru Gıda Hali esnafı TOKİ’ye 640 dönüm için toplam 32 milyon TL ödeme yaptı. Küçük dükkanlar için 92 bin TL, büyük dükkanlar için ise 180 bin TL ödeme yapıldı. Fakat aradan 5 yıl geçti projede çivi bile çakılmadı.

TOKİ İŞE EL KOYDU
11 Ocak 2016 Pazartesi günü Toki Başkanı Ergün Turan’la biraraya geldiklerini söyleyen İstanbul Rami Kuru Gıda Toptancı Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı, başkanımız bize artık işin başında bizzat kendisinin olacağı sözünü verdi dedi.Rami Kuru Gıda Sitesi Kayabaşı projesinin EPP’den Toki’ye geçtiğini belirten Karlı, “Projenini yapılacağı bölgede imar planı için yürütmeyi durdurma kararı vardı. Şimdi o karar kalktı. Bundan sonra plan çalışmaları yapılacak ve sonrasında süreç hızlı bir şekilde devam edecek” dedi.

6 AY SONRA İNŞAAT BAŞLIYOR
Toki yetkilileri geçtiğimiz Cumartesi günü de Rami Kuru Gıda Hali esnafı ile bir araya geldi. Toplantıya yaklaşık 350 esnaf katıldı. Rami Kuru Gıda Hali’nde uzun yıllardır faaliyet gösteren bir esnaf, toplantıda 1 ay içerisinde imar planı tamamlanacağı ve inşaatın da 6 ay sonra başlayacağı söylendi dedi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın