Toki Emekli konut başvurusu!

Kategori: - - 14:02

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması başladı.
TOKİ emekliler için kontenjan ayırmaya başladı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, emekliler başta olmak üzere konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı ödemeleri düşük taksitlerle ve 240 aya varan vade seçenekleriyle konut sahibi yapabilmek amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

TOKİ emekliler için kontenjan uygulamasına başladı. TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması; Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başladı ve diğer illerde satışa sunacağı konut projelerinden de emeklilere kontenjan ayıracak.

Konut sahibi olmayan emeklileri TOKİ’ye başvururken ‘Emekli kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi’ belgelerinden herhangi birini getirmeli yeterli. Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı bulunuyor. Talep örgütlenmesi kapsamında ise emekli dernekleri konut inşa edilecek arsayı teminlerinin ardından, Valilikler ya da Belediyeler üzerinden TOKİ’ye başvuruda bulunabilecekler.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın